Anna Siłaczuk laureatką ogólnopolskiego konkursu

Uczennica klasy IVtl została laureatką VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z historii najnowszej w komiksie” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Uczennica została nagrodzona za pracę Związek Ewolucjonistów Wolności – Oni pragnęli wolnej i niepodległej Polski, poświęconą młodzieżowej organizacji patriotycznej działającej w czasach stalinowskich w Międzyrzecu Podlaskim, zrzeszającej m. in. uczniów naszej szkoły. Oprócz nagród rzeczowych Ania otrzymała zaproszenie na warsztaty historyczne, które odbędą się 2 września 2017 roku w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Opiekę nad uczennicą sprawowały panie: Maria Witkowska i Joanna Pióro.

Skip to content