FINAŁ XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

Doskonałą znajomością Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana mogli poszczycić się finaliści, którzy w dniu 5-6 czerwca spotkali się w Niepokalanowie wśród nich nasz uczeń Tomasz Waszkiewicz z kl. II E pod opieką pani Ewy Stefaniak. W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 120 uczestników wyłonionych z prawie 30 tys. wszystkich biorących udział w konkursie.

Na program tegorocznego finału konkursu biblijnego złożyły się eliminacje testowe, do których jeszcze pierwszego dnia przystąpili wszyscy finaliści oraz część ustna, przeprowadzona drugiego dnia pobytu w Niepokalanowie. Tomek uzyskał bardzo dobrą punktację: 89 na 90 punktów możliwych do uzyskania podczas części pisemnej – tym samym znalazł się w pierwszej dziesiątce uczestników. Gratulujemy!!! Tomek wytrwale pogłębiał wiedzę biblijną, odnosząc sukcesy w poszczególnych etapach konkursu. Dziękujemy za wytrwałość w nauce i umiłowanie Biblii – Słowa Bożego. Życzymy tytułu laureata podczas kolejnej edycji J  

Poza eliminacjami konkursowymi uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie Słowa Bożego oraz wysłuchali koncertu Małgorzaty Hutek. Artystka znana w ostatnim czasie z udziału w superprodukcji BIBLIA AUDIO Krzysztofa Czeczota zaprezentowała autorski program Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe.

W kolejnej edycji organizatorzy zapraszają do rozważania Księgi Psalmów, Listu do Galatów oraz Listu do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem.

Skip to content