Makulatura dla Zuzi

To już kolejna akcja organizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych dedykowana Zuzi. Dziewczynka ma 6 lat i od urodzenia choruje na rzadką genetyczną chorobę – zespół duplikacji krótkiego ramienia chromosomu nr 9.  Objawia się ona niepełnosprawnością intelektualną, opóźnieniem rozwoju i wzrostu oraz  trudnością w poruszaniu się. Rodzice Zuzi Witek są zdeterminowani w pozyskiwaniu środków na jej rehabilitację i leczenie. Zbiórka makulatury kończy się 30 czerwca 2022 roku. Rodzice Zuzi zachęcają:  „ Dla Was to dobry pretekst, żeby zrobić porządki na strachu, w piwnicy, garażu, gdzie zajmują miejsce niepotrzebne już zeszyty, książki i gazety, a my zyskamy dodatkowy dochód na turnusy rehabilitacyjne Zuzi”.

Akcja zbiórki makulatury trwała w naszej szkole od 21 marca br. Przyniosła bardzo dobry rezultat. Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego nadzorowali zbiórkę, a swoim zaangażowaniem szczególnie wspierali ją: p. Izabela Jakimiak, p. Edyta Leszczyńska oraz p. Jacek Domański. Kilkakrotnie transportowaliśmy kolejne partie zebranej makulatury na miejsce zbiórki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i absolwentom za włączenie się w akcję charytatywną.

Skip to content