Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości I.J. Kraszewskiego

Rada Powiatu Bialskiego ustanowiła rok 2022 Rokiem J.I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim. Zachęcamy uczniów ZSE do udziału w Szkolnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości J.I. Kraszewskiego. W bieżącym roku obchodzimy  210 rocznicę urodzin pisarza, który przez część swojego życia związany był z Podlasiem. Dzieciństwo i wczesne lata szkolne spędził w majątku babci Anny Malskiej w Romanowie oraz w Białej Podlaskiej , gdzie kształcił się w Akademii Bialskiej.  Każdy z uczestników konkursu powinien zapoznać się z biografią pisarza oraz posiadać ogólną wiedzę o jego twórczości. Wskazana jest też znajomość przynajmniej dwóch najbardziej popularnych powieści  – „Starej baśni” i „Chaty za wsią”. Pomocne w przygotowaniu do konkursu będą zamieszczone poniżej materiały oraz prezentacja, zawierająca ciekawostki z życia pisarza. Ostateczny termin zgłoszenia udziału w konkursie mija 17 marca 2022 roku.

Biografia i zarys twórczości pisarza Józef Ignacy Kraszewski

Prezentacja Józef Ignacy Kraszewski

Skip to content