Kurs – Operator wózków widłowych

Nasza szkoła od września 2020 roku uczestniczy w projekcie unijnym „Zawodowcy z powiatu bialskiego” współrealizowanym ze Starostwem Powiatowym z Białej Podlaskiej. W ramach działań projektowych  baza dydaktyczna szkoły jest sukcesywnie wzbogacana. Zakupione zostało już m.in. 20 zestawów komputerowych, tablety graficzne, kalkulatory graficzne, urządzenia wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero), aparaty fotograficzne, klocki do programowania robotów, podręczniki i ćwiczenia do języka angielskiego zawodowego.  Ponadto uczniowie uczestniczą w zajęciach dodatkowych oraz mają możliwość uczestnictwa w darmowych kursach specjalistycznych.

Obecnie odbywa się kurs na operatora wózka widłowego przeznaczony dla logistyków, który w styczniu 2022 roku zakończy się egzaminem państwowym przeprowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego. Uczniowie otrzymają państwowe zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające do obsługi urządzeń transportu bliskiego a zakres uprawnienia to wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych.

A już wkrótce rozpocznie się kolejny kurs w ramach tego projektu unijnego – kurs na operatora drona.

Skip to content