Dzienne archiwum: 21 czerwca 2022

Płatne staże zawodowe dla uczniów naszej szkoły

W ramach projektu „Zawodowcy z powiatu bialskiego” 40 uczniów naszej szkoły podczas wakacji będzie uczestniczyło w płatnych stażach zawodowych w międzyrzeckich przedsiębiorstwach. Pracując – uczą się przez jeden miesiąc (lipiec lub sierpień) otrzymają wynagrodzenie 2400 zł netto.

Przedsiębiorstwa, w których będą odbywać się staże:

  • PUK Sp. z o.o.
  • Bank Spółdzielczy
  • FURORA Liquid Systems Sp. z o.o.
  • Aromix Marek Sinkowski
  • Drukarnia Reklama SiteBox

Dziękujemy Prezesom międzyrzeckich firm za umożliwienie naszym uczniom zdobycia praktycznej nauki zawodu.

Staże zawodowe będą również odbywać się w następne wakacje dla takiej samej liczby uczniów naszej szkoły.

 

Makulatura dla Zuzi

To już kolejna akcja organizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych dedykowana Zuzi. Dziewczynka ma 6 lat i od urodzenia choruje na rzadką genetyczną chorobę – zespół duplikacji krótkiego ramienia chromosomu nr 9.  Objawia się ona niepełnosprawnością intelektualną, opóźnieniem rozwoju i wzrostu oraz  trudnością w poruszaniu się. Rodzice Zuzi Witek są zdeterminowani w pozyskiwaniu środków na jej rehabilitację i leczenie. Zbiórka makulatury kończy się 30 czerwca 2022 roku. Rodzice Zuzi zachęcają:  „ Dla Was to dobry pretekst, żeby zrobić porządki na strachu, w piwnicy, garażu, gdzie zajmują miejsce niepotrzebne już zeszyty, książki i gazety, a my zyskamy dodatkowy dochód na turnusy rehabilitacyjne Zuzi”.

Akcja zbiórki makulatury trwała w naszej szkole od 21 marca br. Przyniosła bardzo dobry rezultat. Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego nadzorowali zbiórkę, a swoim zaangażowaniem szczególnie wspierali ją: p. Izabela Jakimiak, p. Edyta Leszczyńska oraz p. Jacek Domański. Kilkakrotnie transportowaliśmy kolejne partie zebranej makulatury na miejsce zbiórki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i absolwentom za włączenie się w akcję charytatywną.

Skip to content