Miesięczne archiwum: Czerwiec 2022

Płatne staże zawodowe dla uczniów naszej szkoły

W ramach projektu „Zawodowcy z powiatu bialskiego” 40 uczniów naszej szkoły podczas wakacji będzie uczestniczyło w płatnych stażach zawodowych w międzyrzeckich przedsiębiorstwach. Pracując – uczą się przez jeden miesiąc (lipiec lub sierpień) otrzymają wynagrodzenie 2400 zł netto.

Przedsiębiorstwa, w których będą odbywać się staże:

  • PUK Sp. z o.o.
  • Bank Spółdzielczy
  • FURORA Liquid Systems Sp. z o.o.
  • Aromix Marek Sinkowski
  • Drukarnia Reklama SiteBox

Dziękujemy Prezesom międzyrzeckich firm za umożliwienie naszym uczniom zdobycia praktycznej nauki zawodu.

Staże zawodowe będą również odbywać się w następne wakacje dla takiej samej liczby uczniów naszej szkoły.

 

Makulatura dla Zuzi

To już kolejna akcja organizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych dedykowana Zuzi. Dziewczynka ma 6 lat i od urodzenia choruje na rzadką genetyczną chorobę – zespół duplikacji krótkiego ramienia chromosomu nr 9.  Objawia się ona niepełnosprawnością intelektualną, opóźnieniem rozwoju i wzrostu oraz  trudnością w poruszaniu się. Rodzice Zuzi Witek są zdeterminowani w pozyskiwaniu środków na jej rehabilitację i leczenie. Zbiórka makulatury kończy się 30 czerwca 2022 roku. Rodzice Zuzi zachęcają:  „ Dla Was to dobry pretekst, żeby zrobić porządki na strachu, w piwnicy, garażu, gdzie zajmują miejsce niepotrzebne już zeszyty, książki i gazety, a my zyskamy dodatkowy dochód na turnusy rehabilitacyjne Zuzi”.

Akcja zbiórki makulatury trwała w naszej szkole od 21 marca br. Przyniosła bardzo dobry rezultat. Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego nadzorowali zbiórkę, a swoim zaangażowaniem szczególnie wspierali ją: p. Izabela Jakimiak, p. Edyta Leszczyńska oraz p. Jacek Domański. Kilkakrotnie transportowaliśmy kolejne partie zebranej makulatury na miejsce zbiórki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i absolwentom za włączenie się w akcję charytatywną.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI!

W tym roku szkolnym zbieraliśmy plastikowe nakrętki dla Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Środki w ten sposób pozyskiwane są deponowane na osobnym koncie fundacji. Zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego. Dyrektor Fundacji ks. Paweł Siedlanowski dziękuje za wszystkim zaangażowanym za wspieranie hospicjum. Dzięki temu jakość leczenia sukcesywnie się poprawia. Motto hospicjum brzmi: „Niech liczy się każdy dzień. To nieprawda, że nie ma już nic do zrobienia. Hospicjum to też życie. Wszystko, co ważne, dzieje się właśnie teraz. Bądźcie z nami”

Dziękujemy za udział w akcji nauczycielom i uczniom. Już zbieramy następne ”porcje plastiku”.  Akcję koordynowali: s. Dariela i ks. Tomasz Mikołajczuk. Za sprawną logistykę dziękujemy członkom Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zjazd absolwentów klasy 4T rocznik 2002

20 lat po maturze, 3 czerwca odbył się Zjazd Absolwentów klasy Liceum Technicznego o profilu ekonomiczno-administracyjnym Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Opowieściom nie było końca. Niektórzy absolwenci nie widzieli się kilka, inni kilkanaście lat. Ale w każdym zjazd wyzwolił wspomnienia z lat młodości. Wszyscy z nostalgią przypominali wydarzenia z lat szkolnych i zabawne sytuacje, które były wówczas spowodowane młodzieńczą fantazją i niefrasobliwością. Warto było do tych chwil powrócić, by przekonać się, że nawet po latach doświadczenia szkolne są ciągle żywe i wszyscy chętnie do nich powracają.

Dziękuję za to spotkanie.

Wychowawca Renata Stachnio

Darmowy kurs na operatora drona

W tym tygodniu 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w darmowym kursie na operatora drona. Uczniowie mają już za sobą część teoretyczną oraz  praktyczną  latania dronem. Przed nimi jeszcze egzamin, ale wszyscy są dobrej myśli 🙂 

Kurs operatora drona to kolejny kurs dla uczniów naszej szkoły, który jest finansowany w ramach projektu unijnego „Zawodowcy z powiatu bialskiego”. W następnym roku szkolnym 2022/2023 jeszcze 80 chętnych uczniów będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje zawodowe 🙂

 

 

Skip to content