Miesięczne archiwum: Październik 2020

1 listopada – Pamięć o zmarłych

„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości Nieba”.
                               / Jan Paweł II/

Podziękowanie

Podziękowanie dla Furora Liquid Systems

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim składa serdeczne podziękowania firmie Furora Liquid Systems za udostępnienie uczniom bezpłatnej usługi  dostępu do Internetu światłowodowego.

Inicjatywa i okazane wsparcie są szczególnie cenne  w związku z trwającą epidemią i wydłużającym się okresem zdalnego nauczania.

Robert Matejek

Darmowy Internet od Furora Liquid Systems

W związku z trwającą epidemią i wydłużającym się okresem zdalnego nauczania firma Furora Liquid Systems zaprasza do bezpłatnego skorzystania z Internetu światłowodowego. Szczegóły

TOTUS TUUS – XX Dzień Papieski 16.X.2020

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest nieprzypadkowe i dla większości znajome. To słowa, które towarzyszyły świętemu Janowi Pawłowi II. Warto jednak sięgnąć do ich głębi, chociażby z racji tego, że wpisały się w życie Papieża Polaka i jego duchowość chrześcijańską. Zawołanie TOTUS TUUS – Cały Twój (Maryjo) wyraża postawę Jana Pawła II wobec Boga i Maryi. W czasach radykalnego odrzucania Boga warto przypomnieć słowa, które zachęcają współczesnego człowieka do przyjęcia wiary nadającej sens codziennemu wędrowaniu. W bieżącym roku Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia obchodzi 20-lecie swojego istnienia, budując przez wiele lat żywy pomnik Jana Pawła II.
Społeczność ZSE wsparła poprzez akcję charytatywną dzieci i młodzież z Ukrainy. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali przyniesione przybory szkolne, które zostaną przekazane do kilku świetlic parafialnych prowadzonych przez Siostry Opatrzności Bożej. Całość koordynowały: pani Izabela Jakimiak i s. Dariela. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski z opiekunami: panią Ewą Świerżewską i panią Katarzyną Melaniuk przekazując zakupione przybory szkolne. Za okazane wsparcie i gotowość pomocy dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom.

ZDALNE NAUCZANIE

Szanowni Państwo,

od dnia 26.10.2020r. (poniedziałek) do odwołania szkoła przechodzi na nauczanie zdalne.
Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły.

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej do dnia 23.10.2020r. zajęcia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej będą odbywały się w trybie zdalnym.

Z poważaniem Robert Matejek

 

XXVIII Olimpiada Informatyczna

Właśnie rozpoczęły się zawody I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej, które potrwają do 23 listopada 2020 r. Zapraszamy uczniów do udziału, w każdym momencie uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów. Rejestracja dostępna jest pod adresem:https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi28-1/dashboard/

Nie ma rejestracji szkół uczniowie, rejestrują się indywidualnie.

Treści zadań dostępne są w systemie internetowym pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi28-1/p/

Wszelkie informacje potrzebne do startu w zawodach znajdują się na stronie http://www.oi.edu.pl, a najważniejsze tj. zasady organizacji zawodów, ustalenia techniczne oraz regulamin Olimpiady Informatycznej dostępne są w zakładce PRZEPISY w konkursie XXVIII OI. Zawodnikom polecamy też zakładkę DLA UCZESTNIKÓW oraz JAK ZACZĄĆ?

W najbliższą sobotę 24.10.2020 r. o godz. 11:00 zostanie przeprowadzone webinarium „Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej i jak testować rozwiązania?”. Webinarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.
Link do wydarzenia:  https://tiny.pl/74qf1
Będzie też dostępne nagranie z webinarium. Informacje na ten temat pojawią się na stronie www.oi.edu.pl

Zachęcamy do udziału i życzymy Uczniom, przystępującym do Olimpiady, sukcesów w zawodach!

PS. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: e-mail: sekretariat@oi.edu.pl.

Olimpiada Informatyczna jest finansowana z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nauczanie hybrydowe

Szanowni Państwo,

od dnia 19.10.2020r. (poniedziałek) szkoła przechodzi na nauczanie hybrydowe.
Klasy I – II od 19 do 23 października 2020r.uczą się stacjonarnie.
Klasy III – IV przechodzą na nauczanie zdalne.
Zmiana sposobu nauczania będzie następowała co tydzień.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły.

Przekazanie Samorządu Szkolnego

Dzisiaj 16 października 2020 roku  odbyło się oficjalne przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, którego opiekunkami w tym roku szkolnym zostały p.Joanna Bobruk oraz p.Małgorzata Juszczuk. Gratulujemy i  życzymy wielu sukcesów.

Jednocześnie dziękujemy dotychczasowemu Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunkom: p. Katarzynie Melaniuk i p. Ewie Świerżewskiej za zaangażowanie i pracę która wniosła wiele dobra w życie szkolne.

Akcja charytatywna z okazji XX DNIA PAPIESKIEGO

Dbamy o zdrowie i dobrą kondycję wychowanków internatu!!!

Grupa młodzieży z internatu i przyjaciół z ZSE na międzyrzeckiej pływalni.

Był basen połączony z sauną. Tak spędziliśmy popołudnie przed dniem wolnym od zajęć szkolnych.

Opiekun Anna Egier

Zdrowo i na sportowo!!!

 

Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Nauczyciele !!!

Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce i Wy, Drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra oraz zadowolenia z trudnej i niezmiernie ważnej pracy.

Dziękujemy za pokazywanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Wszystkiego najlepszego!!!                  Uczniowie ZSE

 

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty !!!

Zwycięzcami szkolnego konkursu plastycznego   „Moja emotikonka” zostali:

kategoria – Emoji w 3D:

  1. miejsce – Olesiejuk Emilia kl.1e
  2. miejsce – Mironiuk Natalia kl.2e
  3. miejsce – Tymoszuk Robert kl.1i1

kategoria – Emoji graficzna

  1. miejsce – Maksimiuk Julia kl.2r

Gratulujemy!

Konkurs programistyczny

Rusza V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego dla uczniów szkół średnich pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE. Konkurs jest bezpłatny, a pula nagród tegorocznej edycji to 10 000 zł! Więcej informacji można znaleźć na stronie hackheroes.pl.

Skip to content