Dzienne archiwum: 20 grudnia 2019

Życzenia Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo

Proszę przyjąć najlepsze życzenia na Boże Narodzenie. Do życzeń załączam kolędę o małym doboszu w najlepszej (według mnie) wersji. Pastuszek śpiewa o tym, że nic nie ma w darze, bo jest biedny ale zagra najpiękniej jak potrafi na bębenku.

Proste i piękne przesłanie – trochę na złość świątecznemu konsumpcjonizmowi.

Wszystkiego najlepszego
Robert Matejek

Wigilie klasowe

W potocznym rozumieniu słowo „wigilia” kojarzy się przede wszystkim z dniem poprzedzającym Boże Narodzenie, ze zwyczajami i obrzędami praktykowanymi tego dnia, zwłaszcza z uroczystą ucztą obrzędową, jaką jest wieczerza wigilijna. 12 potraw wigilijnych obok opłatka i sianka pod obrusem symbolizującego miejsce gdzie Jezus się narodził, jest elementem tradycji, która ma swoje źródło w Piśmie Świętym.

Podtrzymując tradycję, dzisiaj w ostatnim dniu nauki, uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali klasowe wigilie. Było dzielenie się opłatkiem, życzenia i wspólne śpiewanie kolęd. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych potraw wigilijnych.

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Niezwykłych doznań dostarczył nam tegoroczny apel bożonarodzeniowy.  Teatr cienia w wykonaniu naszych uczniów pozwolił się wyciszyć i wejść w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Było magicznie.

Apel przygotowała klasa 1ep pod opieką ks.Krzysztofa

Życzenia Bożonarodzeniowe

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask.”

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego roku. W tych wyjątkowych dniach pragniemy życzyć wszystkim wszelkiej pomyślności oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Wesołych Świąt

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wychowankowie internatu oraz wychowawcy składają życzenia zdrowia, spokoju, nadziei oraz ciepła rodzinnego.
Niech w naszych domach króluje zgoda, radość i dostatek,
a Nowy Rok niech będzie czasem pokoju i miłości.

Internat na lodzie

Internat na basenie

Uczniowie mieszkający w internacie mają możliwość udziału w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych pozwalających rozwijać ich pasję i zainteresowania oraz poprawić ich sprawność fizyczną.

Zajęcia na basenie w Międzyrzecu Podlaskim odbywały się raz w tygodniu. Uczniowie mogli liczyć na rady i profesjonalny instruktaż dotyczący techniki pływania oraz zachowania bezpieczeństwa. Organizatorem i prowadzącym zajęcia  jest  p. Annę Egier, przy współpracy ratowników np. Karola Korolczuka.

W przyszłym semestrze jest planowana kontynuacja zajęć. Zapraszamy do udziały.

 

Wyniki konkursu na dekorację bożonarodzeniową sali

W dniu 19 grudnia 2019r. Samorząd Uczniowski wraz z siostrą Darielą dokonał oceny najlepiej udekorowanej sali w klimacie bożonarodzeniowym. Wygrała klasa 1e wkładając mnóstwo pracy w dekoracje swojej sali. Drugie miejsce zajęła klasa 1ip 1pp, a trzecie 1rs.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

 

Skip to content