Dzienne archiwum: 18 września 2019

Otrzęsiny klas pierwszych – dzień pierwszy

Dzisiaj klasy pierwsze po podstawówce wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami do Restauracji Zacisze  na spotkanie integracyjne. Samorząd Uczniowski przywitał pierwszoklasistów… flamastrem. Każdy z pierwszaków dostał w prezencie piękne wąsy. A potem zaczęła się ostra rywalizacja o słynne w naszej szkole certyfikaty nietykalności. Trzeba było wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną, zdolnościami plastycznymi, umiejętnością śpiewu i tańca. Najlepsza okazała się klasa I ep. Gratulujemy !!!

Mimo niezbyt sprzyjającej aury zabawa była wyśmienita a nasi nowi uczniowie zostali godnie przyjęci w szeregi społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie imprezy.

Uroczystości Katyńskie

17 września 2019r., w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, na Alei Katyńskiej pod Dębami Pamięci miały miejsce uroczystości upamiętniające Polaków pomordowanych na Wschodzie. W obchodach zorganizowanych przez międzyrzeckie Towarzystwo Przyjaciół Nauk uczestniczyły poczty sztandarowe, dyrektorzy szkół, przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele, młodzież oraz mieszkańcy naszego miasta. Przewodniczący TPN Pan Andrzej Kurenda odczytał apel poległych, a honorowy prezes TPN Pan Ryszard Turyk wygłosił wykład na temat sowieckich zbrodni podczas II wojny światowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką pani Marii Witkowskiej, pani Joanny Pióro, przy muzycznym wsparciu pana Pawła Prokopiuka przygotowali wzruszający program artystyczny poświęcony pamięci ofiar Golgoty Wschodu. Młodzi ludzie recytowali wiersze, czytali wspomnienia i śpiewali piosenki poświęcone sprawie katyńskiej, które zostały niezwykle ciepło  przyjęte przez uczestników uroczystości.

Dęby Pamięci posadzone na Alei Katyńskiej upamiętniają zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni. Każde drzewo symbolizuje człowieka, jego dramatyczne życie, niezrealizowane plany, tragedię rodziny. Jest wśród nich zastępca komendanta Policji Państwowej w Międzyrzecu Podlaskim asp. Władysław Idzikowski. Mieszkał w sąsiedztwie naszej szkoły. Aresztowano go 17 września 1939r. Był jeńcem obozu w Ostaszkowie. Zabity przez NKWD i pogrzebany w lesie opodal wsi Miednoje w 1940r. Zostawił Zonę Mariannę i osierocił sześcioro dzieci.

Skip to content