Dzienne archiwum: 10 września 2019

NARODOWE CZYTANIE 2019-09-10

Już po raz ósmy odbyła się akcja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej. Tym razem wybrano osiem tekstów, które łączy przynależność do krótkich form epickich, głównie gatunku noweli. Pan prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście opublikowanym na tę okazję, tak wypowiada się na temat doboru tekstów:

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Takie właśnie są zaproponowane w tym roku do Narodowego Czytania utwory.”

W naszym mieście akcja ta odbyła się 9 września  w Parku Potockich. Uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Teatralnego, mieli zaszczyt poprowadzić tę uroczystość. Kinga Ignaciuk i Marcin Kaczanowicz świetnie poradzili sobie w roli konferansjerów. Zgromadzeni w parku słuchacze uważnie słuchali ich wprowadzenia do każdego czytanego tekstu. Miejmy nadzieję, że to był tylko wstęp do ich kariery jako przyszłych gwiazd telewizji.

Skip to content