Miesięczne archiwum: Wrzesień 2019

Dzień Chłopaka 2019

Dzień faceta dziś się święci,
Więc życzę Ci tego, co Cię kręci:
Full zabawy, dobrych chęci,
Niech Cię licho złe nie nęci,
Złe przygody niech Cię miną
Oraz troski w dal odpłyną.

Z okazji dzisiejszego święta Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Filmowy. Po czwartej godzinie lekcyjnej klasy udały się do swoich sal na seanse filmowe. Samorząd Uczniowski zadbał o ciekawy repertuar. Każda z klas mogła wybrać sobie dwa filmy. W przerwie w oglądaniu wiele klas świętowało Dzień Chłopaka. Były życzenia, śmieszne prezenty, pizza i inne przekąski. To był miły początek tygodnia.

 

Spotkanie integracyjne mieszkańców internatu

W ciepłe wrześniowe popołudnie mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami udali się na spotkanie integracyjne na międzyrzeckie jeziorka. Było tradycyjne pieczenie kiełbasek i długie rozmowy przy ognisku. Konkursy sportowe i możliwość skorzystania ze sprzętu tj. rowery wodne, motorówka, quad i zjazd tyrolką zapewniła OSP Stołpno. Serdecznie dziękujemy.

Spotkanie integracyjne zorganizowały wychowawczynie internatu: p. Jolanta Zbucka, p. Ewa Świerżewska, p. Magdalena Jóźwik i p. Anna Egier.

Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2019

26 września 2019 roku uczniowie  klas czwartych  wybrali się do Lublina aby wysłuchać wykładów przygotowanych przez przedstawicieli OKE na temat  egzaminu maturalnego w roku 2020 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Tegorocznym gospodarzem tak jak w roku ubiegłym był  Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wyjazd pozwolił uczniom zapoznać się z ofertą studiów przygotowaną przez uczelnie z Polski. Na stoiskach można było porozmawiać z przedstawicielami danych szkół wyższych o zasadach rekrutacji i warunków studiowania.

Opiekunami młodzieży były panie: Małgorzata Juszczuk, Ewa Gała, Justyna Cap, Elżbieta Stefaniuk i Monika Rosińska.

Kiermasz charytatywny

Dzisiejszy dzień w naszej szkole minął pod hasłem pomagamy. Pomaganie to przyjęło bardzo smaczny wymiar. Były słodkie pyszności, smaczne sałatki, zdrowe przekąski oraz gorące napoje.

Wspólnymi siłami zebraliśmy kwotę 1250,60

Dziękujemy za Wasze otwarte serduszka i każdy dołożony grosz.

Szczególne podziękowania tym, którzy przynieśli pyszne produkty.

Kiermasz zorganizowały p. Ewa Gała i p. J. Cap

Kolejny sukces naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły, Karol Korolczuk z 3TL i Jakub Kiryluk z 3i2, w czerwcu br. wzięli udział w Konkursie Edukacyjnym „40 Rocznica Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – Czy pamiętasz? Czy wiesz?” organizowanym przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Mieli za zadanie upamiętnić jedno z najbardziej przełomowych wydarzeń w najnowszej historii Polski, czyli I Pielgrzymkę Papieża do Ojczyzny. Kapituła konkursu zadecydowała, że to właśnie ich praca w formie krótkiego filmu zajmie pierwsze miejsce w Polsce w kategorii szkół średnich. Praca powstała pod kierunkiem pań: Marii Witkowskiej i Joanny Pióro.
16 września 2019 r. w Sali Tronowej Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz przyjęli gratulacje i dyplomy z rąk kard. Kazimierza Nycza. Oprócz nagród rzeczowych muzeum zaproponowało Karolowi i Kubie pracę. Polega ona na tworzeniu filmów do ekspozycji w nowym muzeum oraz poszerzaniu bazy materiałów edukacyjnych.

Przekazanie Samorządu Uczniowskiego

Dzisiaj  w obecności Dyrekcji odbyło się oficjalne przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, którego opiekunkami w tym roku szkolnym zostały p.Katarzyna Melaniuk oraz p.Ewa Świerżewska. Gratulujemy i  życzymy wielu sukcesów.

Jednocześnie dziękujemy dotychczasowemu Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunkom: p. Izabeli Hodun i p. Paulinie Lesisz za zaangażowanie i pracę która wniosła wiele dobra w życie szkolne.

Sprzątanie świata

W piątek 20  września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata zorganizowanej przez Nadleśnictwo w Międzyrzecu Podlaskim.

Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Sprzątanie świata odbywa się co roku w trzeci weekend września. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

W akcji wzięły udział klasy: 1i1 wraz z wychowawczynią p.K.Sakiewicz oraz klasa 1rs wraz z wychowawczynią p.Izabelą Hodun

Otrzęsiny klas pierwszych – dzień drugi

Dzisiaj na wycieczkę integracyjną do Zacisza wybrały się klasy pierwsze po gimnazjum. Ich też nie ominęło malowanie wąsów. Już po chwili wszystkie twarze zdobił malowniczy atrybut pierwszoklasisty. A potem zaczęła się zabawa. Było ubijanie piany z białek, test wiedzy o szkole, slalom z nawigacją, rysowanie portretu wychowawcy i wiele innych konkurencji.

Krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przeprowadził Karol Korolczuk z ratownikami wodnymi z Ochotniczej Straży Pożarnej STOŁPNO. A najaktywniejsi słuchacze zostali zaproszeni na rejs strażacka łodzią po międzyrzeckich jeziorkach.

 

Dużą radość sprawiło wszystkim klasowe śpiewanie karaoke. Niektórzy tak się rozśpiewali że wracali do szkoły ze śpiewem na ustach.  Najlepszy humor miała klasa 1i, która wygrała dzisiejsza konkurencję. Gratulujemy !!!

Otrzęsiny klas pierwszych – dzień pierwszy

Dzisiaj klasy pierwsze po podstawówce wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami do Restauracji Zacisze  na spotkanie integracyjne. Samorząd Uczniowski przywitał pierwszoklasistów… flamastrem. Każdy z pierwszaków dostał w prezencie piękne wąsy. A potem zaczęła się ostra rywalizacja o słynne w naszej szkole certyfikaty nietykalności. Trzeba było wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną, zdolnościami plastycznymi, umiejętnością śpiewu i tańca. Najlepsza okazała się klasa I ep. Gratulujemy !!!

Mimo niezbyt sprzyjającej aury zabawa była wyśmienita a nasi nowi uczniowie zostali godnie przyjęci w szeregi społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie imprezy.

Uroczystości Katyńskie

17 września 2019r., w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, na Alei Katyńskiej pod Dębami Pamięci miały miejsce uroczystości upamiętniające Polaków pomordowanych na Wschodzie. W obchodach zorganizowanych przez międzyrzeckie Towarzystwo Przyjaciół Nauk uczestniczyły poczty sztandarowe, dyrektorzy szkół, przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele, młodzież oraz mieszkańcy naszego miasta. Przewodniczący TPN Pan Andrzej Kurenda odczytał apel poległych, a honorowy prezes TPN Pan Ryszard Turyk wygłosił wykład na temat sowieckich zbrodni podczas II wojny światowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką pani Marii Witkowskiej, pani Joanny Pióro, przy muzycznym wsparciu pana Pawła Prokopiuka przygotowali wzruszający program artystyczny poświęcony pamięci ofiar Golgoty Wschodu. Młodzi ludzie recytowali wiersze, czytali wspomnienia i śpiewali piosenki poświęcone sprawie katyńskiej, które zostały niezwykle ciepło  przyjęte przez uczestników uroczystości.

Dęby Pamięci posadzone na Alei Katyńskiej upamiętniają zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni. Każde drzewo symbolizuje człowieka, jego dramatyczne życie, niezrealizowane plany, tragedię rodziny. Jest wśród nich zastępca komendanta Policji Państwowej w Międzyrzecu Podlaskim asp. Władysław Idzikowski. Mieszkał w sąsiedztwie naszej szkoły. Aresztowano go 17 września 1939r. Był jeńcem obozu w Ostaszkowie. Zabity przez NKWD i pogrzebany w lesie opodal wsi Miednoje w 1940r. Zostawił Zonę Mariannę i osierocił sześcioro dzieci.

Summer School 2019

16 września 2019r na Międzyrzeckich Jeziorkach nasi uczniowie: Jakub Ciok z kl.II tl, Jakub Celiński- II i1, Kamil Cep- IV i2, Łukasz Stasiewicz -III tl wystartowali w organizowanej przy współpracy Filii AWF w Białej Podlaskiej oraz miasta Międzyrzec Podlaski imprezie w ramach Summer School 2019. Zawodnicy mieli za zadanie pokonać trasę KAYAKRUN biegając (2000m) i pływając kajakiem (2x500m) w dwuosobowych składach.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: uczniów szkół średnich i studentów. W kategorii szkół średnich ekipa w składzie: Jakub Ciok, Jakub Celiński wywalczyła 3 miejsce.

Gratulujemy!!!

V Dzień Popularyzacji Matematyki

Po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięła udział w święcie Królowej Nauk – Dniu Popularyzacji Matematyki zorganizowanym 12 września 2019 roku przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Tegoroczny V Dzień Popularyzacji Matematyki w szczególny sposób wpisał się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki. Dzień ten adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.
Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły, pod opieką pań: Joanny Szymańskiej, Bożeny Witkowskiej, Magdaleny Wedziuk oraz Renaty Stachnio uczestniczyli w zajęciach matematycznych: w wykładach, warsztatach, pokazach oraz grach, a także mieli możliwość obejrzenia wystaw o tematyce matematycznej. 

 

NARODOWE CZYTANIE 2019-09-10

Już po raz ósmy odbyła się akcja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej. Tym razem wybrano osiem tekstów, które łączy przynależność do krótkich form epickich, głównie gatunku noweli. Pan prezydent Andrzej Duda w specjalnym liście opublikowanym na tę okazję, tak wypowiada się na temat doboru tekstów:

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Takie właśnie są zaproponowane w tym roku do Narodowego Czytania utwory.”

W naszym mieście akcja ta odbyła się 9 września  w Parku Potockich. Uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Teatralnego, mieli zaszczyt poprowadzić tę uroczystość. Kinga Ignaciuk i Marcin Kaczanowicz świetnie poradzili sobie w roli konferansjerów. Zgromadzeni w parku słuchacze uważnie słuchali ich wprowadzenia do każdego czytanego tekstu. Miejmy nadzieję, że to był tylko wstęp do ich kariery jako przyszłych gwiazd telewizji.

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na pierwsze zebranie, które odbędzie się 6 września 2019 roku o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej. Potem spotkanie z wychowawcami w klasach. Liczymy na Państwa obecność .

Kiermasz podręczników

W dniach 4-5 września 2019 roku odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich chętnych sprzedających i kupujących zapraszamy podczas przerw lekcyjnych do świetlicy szkolnej oraz na hol na I piętrze. Przypominamy, iż kiermasz kierowany jest do wszystkich uczniów, którzy ukończyli gimnazjum. Pierwszoklasiści  po szkole podstawowej nie będą mogli kupić książek, ponieważ ich obowiązuje nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego dla pięcioletniego technikum.

 

Skip to content