Kategoria archiwum: Aktualności

Wojewódzkie zawody pływackie w Lublinie

Po sukcesach na powiatowych zawodach w pływaniu , które odbyły się w listopadzie 2019 roku na pływalni w Białej Podlaskiej nasi zawodnicy pod opieką pani Justyny Cap pojechali podbijać województwo 4.12.2019r na basenie Aqua Lublin .
Nasza szkoła zajęła 5 miejsce w sztafecie chłopców z czasem 1:15.46 , w składzie drużyny byli : Filip Boguta, Celiński Jakub, Ciok Jakub, Czopiński Cezary, Ostapiuk Aleksander, Przychodzki Bartłomiej, Wasilewski Jakub. Oprócz tego na dystansie 50 m stylem motylkowym Celiński Jakub z czasem 27.05 sek. uplasował się na 5 miejscu. Przychodzki Bartłomiej wypływał 7 miejsce z czasem 31.48 sek. i Ciok Jakub 10 miejsce, z wynikiem 34.52 sek. Życzymy pływakom dalszych sukcesów.

 

Św. Mikołaj i śnieżynki na oddziale pediatrycznym w międzyrzeckim szpitalu

W dniu 6 grudnia 2019 roku św. Mikołaj  i śnieżynki  z Ekonomika odwiedzili małych pacjentów w międzyrzeckim szpitalu. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie św. Mikołaja. Wszystkie były odważne i chętnie odpowiadały na pytania św. Mikołaja, który nie zapomniał nawet o bardzo malutkich pacjentach. Uśmiech, który pojawiał się na małych twarzyczkach, był najwspanialszym podziękowaniem za otrzymane upominki. Św. Mikołaj  wyraził wdzięczność  pani ordynator Urszuli Świderskiej-Netczuk oraz paniom pielęgniarkom, które na co dzień troskliwie opiekują się małymi pacjentami, za umożliwienie spotkania z chorymi dziećmi. Opiekunkami młodzieży były panie: Joanna Pióro, Izabela Jakimiak i Monika Rosińska.

 

 

 

44 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 7 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Do konkursu przystąpiło 7 uczniów.  Uczeń klasy 1i1 – Kamil Kalinowski zakwalifikował się do kolejnego, okręgowego etapu olimpiady, który odbędzie się 10 stycznia 2020r. na wydziale UMCS w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy Kamilowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunki konkursu: p.Izabela Hodun oraz p.K.Sakiewicz

PODSUMOWANIE STAŻU ZAGRANICZNEGO UCZNIÓW ZSE w GRECJI

W dniu wczorajszym tj 10 grudnia 2019 roku 82 uczniów naszej szkoły otrzymało certyfikaty odbycia stażu zagranicznego w Grecji, który został zrealizowany w ramach projektu „Zagraniczny staż zawodowy gwarancją poprawy swoich kwalifikacji”.

W bieżącym roku szkolnym 2-tygodniowe praktyki zawodowe odbywali uczniowie o profilu technik informatyk oraz technik logistyk. Praktykom zawodowym towarzyszył bogaty program kulturowy, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mogli zwiedzić najpiękniejsze rejony Grecji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomyślnego ukończenia stażu!

Finał XIX edycji Szlachetnej Paczki

Magazyn Szlachetnej Paczki rejonu Międzyrzec Podlaski niezmiennie od 2013 roku mieści się w naszej szkole. To do naszej szkoły w dniach  6 – 8 grudnia 2019 roku darczyńcy przywozili  paczki dla wybranych rodzin. Jak co roku rodzice, uczniowie i grono nauczycielskie wykazali się wielką ofiarnością. W imieniu obdarowanych rodzin i wolontariuszy DZIĘKUJEMY… Dziękujemy panu dyrektorowi Robertowi Matejkowi za udostępnienie szkoły na magazyn Szlachetnej Paczki oraz s. Darieli za koordynowanie tak wielkiego przedsięwzięcia.

To historie tysięcy konkretnych osób – rodziców, którzy mimo przeciwności losu bohatersko walczą o lepszą przyszłość dla swoich dzieci, chorych i niepełnosprawnych,którzy nie poddają się i swoją postawą inspirują innych, samotnych seniorów, o których wszyscy zapomnieli, a oni nadal nie stracili nadziei i wiary w ludzi.Dziękujemy za ogrom dobroci, solidarności z potrzebującymi. Dziękujemy za zebrane przez młodzież produkty, które trafiły do rodzin. Naszą wdzięczność kierujemy także do rodziców naszych uczniów. Społeczność naszej szkoły:nauczyciele, pracownicy i uczniowie wsparli również rodzinę wybraną z bazy Szlachetnej Paczki. Dzięki naszej pomocy poczuli się wyjątkowo. Ta rodzina i wiele innych będą mieć piękne święta. Dziękujemy za pracę podczas piątkowych przygotowań do finału:za pakowanie paczek i wspaniałe dekoracje. Dziękujemy członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za systematyczne odwiedziny osób samotnych z terenu Międzyrzeca Podlaskiego. Wdzięczność należy się również uczniom –wolontariuszom magazynu, którzy z zaangażowaniem nosili paczki podczas finału.Za ciężką pracę dziękujemy. Jesteście wspaniałymi ludźmi.

Szlachetna Paczka działa przez cały rok! Niebawem wolontariusze znowu odwiedzą rodziny i sprawdzą, jaką zmianę wywołało paczkowe wsparcie.

Warsztaty „Dziękuję – nie biorę!!!”

4 i 5 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla młodzieży, które prowadził terapeuta uzależnień p. Tadeusz Dudziński. Tematem spotkań było „Dziękuję – nie biorę !”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest uzależnienie i jak mu nie ulec.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ WYKONANĄ W JĘZYKU OBCYM

Kartki przynosimy do dnia 16 grudnia (poniedziałek) do nauczycieli języków obcych.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.

Nauczyciele języków obcych.

Dzień koloru

Już w poniedziałek obchodzimy DZIEŃ KOLORU.

Tym razem bohaterami dnia są: CZERWONY i ZIELONY.

Żeby nie było tak łatwo… 3/4 części garderoby powinny stanowić podane kolory Zachęcamy do zabawy

Mikołajki z książką

W dniu 6 grudnia biblioteka szkolna zaprosiła miłośników książek i … prezentów na spotkanie z Mikołajem i śnieżynkami. Do każdej wypożyczonej książki w tym dniu dołączony był upominek od św. Mikołaja. Akcja przyciągnęła tłumy miłośników literatury. Życzymy miłej lektury.

Organizatorkami akcji były: p. I. Jakimiak i p. M. Wedziuk

Mikołajki w Ekonomiku

Dnia 6 grudnia, jak co roku, Samorząd Uczniowski przygotował moc atrakcji z okazji mikołajek. ”Święty” odwiedził wszystkie klasy i rozdał cukierki w zamian za prawidłowo odgadniętą zagadkę. Mniej grzecznym wręczał rózgi. Samorząd przygotował również na parterze ,,Mikołajkową ściankę zdjęciową”, gdzie chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie  z Mikołajem, reniferem i śnieżynkami.

Mikołajkowy Mecz Piłki Siatkowej

6 grudnia odbył się Mikołajkowy Mecz Piłki Siatkowej w którym zmierzyła się drużyna uczniów z drużyną nauczycieli. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie, którzy pokonali nauczycieli 3:2 w setach. Jak co roku, walka była zacięta, a to wszystko dzięki wspaniałej widowni, która kibicowała zarówno jednej jak i drugiej drużynie. Mecz miał charakter charytatywny.

Dziękujemy serdecznie zarówno drużynie nauczycieli jak i drużynie uczniów za udział w meczu.

Gratulujemy serdecznie obu drużynom!

Organizatorkami meczy były: p. I.Hodun oraz p.K.Melaniuk.

 

Mikołajkowa wycieczka klasy 1ipp i 1lp

Mikołajkowa wycieczka do Warszawy klasy 1ipp oraz 1lp pod opieką nauczycieli p. Renaty Stachnio, p. Ewy Gały, p. Edyty Leszczyńskiej oraz p. Jacka Domańskiego. Zwiedziliśmy PGE Narodowy, Muzeum Iluzji, Starówkę, a także zrelaksowaliśmy się w centrum rozrywki „Ale zebra”. Uwieńczeniem wycieczki była kolacja w Mc Donalds

 

Wycieczka klas 1i1p i 1rsp do Warszawy

W przeddzień Mikołajek klasy 1i1p i 1rsp wybrały się na wycieczkę do stolicy, gdzie wyraźnie czuć już świąteczną atmosferę. Był spacer po zabytkowej starówce.  Jednak najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Stacji Grawitacja, gdzie uczniowie skakali na trampolinach i chodzili po parku linowym. Dla uspokojenia emocji było kino i film „Jak poślubić milionera”.

Opiekunami byli: p.P. Lesisz, p. M. Wedziuk, p. A. Nowosz, p. J. Szymańska i p. P. Prokopiuk

Świąteczny kiermasz charytatywny

A oto mini relacja z 3-dniowego kiermaszu charytatywnego zorganizowanego przez klasę 3er pod opieką p.B.Witkowskiej oraz klasę 1rs pod opieką p.I.Hodun. W tym roku piekliśmy ciasta i przygotowaliśmy pyszne sałatki dla Oli Włodarczyk oraz Małgosi Piekarskiej, które zmagają się z nowotworem. Kiermasz, na którym mogliśmy również zakupić ozdoby świąteczne, pokazał, że mamy WIELKIE SERCA i z chęcią wyciągamy POMOCNĄ DŁOŃ w kierunku osób potrzebujących.

Już jutro, na sali gimnastycznej, rozegra się MECZ PIŁKI SIATKOWEJ w którym o pierwsze miejsce zawalczy DRUŻYNA UCZNIÓW oraz

DRUŻYNA NAUCZYCIELI. Jak myślicie – KTO ZWYCIĘŻY

VI Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego

Tradycją Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim stały się Mikołajkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego. 5 grudnia 2019r. przeprowadzono VI edycję tej rywalizacji sportowej. W bieżącym roku we współzawodnictwie udział wzięło 28 zawodników z siedmiu szkół z terenu Powiatu Bialskiego.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Dołdze, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Prusa w Międzyrzecu Podlaskim, III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach.

W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim, II miejsce – Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, III miejsce – Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim a IV miejsce- Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu.

Najlepszymi strzelcami zawodów zostali Bartłomiej Świderski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim oraz Emilia Kortoniuk ze Szkoły Podstawowej w Dołdze.

Poniżej prezentujemy składy zwycięskich drużyn.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Dołdze:

Emilia Kortoniuk

Piotr Głuchowski

Jakub Jakoniuk

Gabriela Tarasiuk

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim:

Bartłomiej Świderski

Dawid Olszewski

Mateusz Olszewski

Daniel Paginowski

 

[—>FOTORELACJA]

Skip to content