Kategoria archiwum: Aktualności

Kiermasz książek

W dniach 4-5 września 2018r. odbędzie się w szkolnej świetlicy kiermasz używanych podręczników. Zainteresowanych zapraszamy podczas przerw lekcyjnych.

Podręczniki

Podręczniki do klasy pierwszej

Podręczniki do klasy drugiej

Podręczniki do klasy trzeciej

Podręczniki do klasy czwartej

Matura – sesja poprawkowa

Więcej informacji można uzyskać, klikając w poniższy odnośnik:

Informacja o egzaminie poprawkowym

Wyniki egzaminu maturalnego

Od 3 lipca zapraszamy absolwentów po odbiór świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2018r.

Egzaminy poprawkowe

 

Egzaminy poprawkowe pisemne odbędą się 16 sierpnia 2018r. o godz. 8.00, ustne rozpoczną się o godz. 9.30. Szczegółowe informacje znajdują się w szkole na tablicy ogłoszeń.

Oferta pracy

Bezpiecznych wakacji !!!

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad wodą. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym 2018/2019.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia we wrześniu.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSE  im. M. Dąbrowskiej  w Międzyrzecu Podlaskim.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00. Spotykamy się na sali gimnastycznej, a potem udajemy się do klas na ostatnie przedwakacyjne zebranie z wychowawcami. :-)))

 

Egzaminy z kwalifikacji zawodowych

19.06.2018r. rozpoczynamy egzaminy z kwalifikacji zawodowych w sesji czerwiec -lipiec 2018. Zdający powinni stawić się w szkole, co najmniej 30 min przed egzaminem.

Terminy egzaminów, materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający są opublikowane w zakładce EGZAMIN ZAWODOWY.  (Szczegółowe informacje o dacie i godzinie egzaminu uczniowie otrzymali razem z „Potwierdzeniem zgodności danych zdającego„.)

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia na egzaminach.

 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Drodzy Gimnazjaliści!

Rozpoczyna się nabór do szkół ponadgimnazjalnych, proces składania podań będzie trwał od 14 maja do 15 czerwca 2018r. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji oraz kierunkami kształcenia w naszej szkole.

Terminy naboru

Data początkowa Data końcowa Informacje o etapie
14.05.2018 15.06.2018 Rejestracja kandydatów/wybór preferencji
22.06.2018 26.06.2018 15:00 Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia
04.07.2018 10:00 04.07.2018 10:00 Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia
04.07.2018 10:00 06.07.2018 10:00 Wprowadzanie potwierdzeń woli podjęcia nauki
09.07.2018 12:00 09.07.2018 12:00 Publikacja list przyjętych

Wszystkim Gimnazjalistom życzymy trafnych wyborów.

Zapraszamy na dzień sportu!!!

Rozpoczynamy jak przystało na wydarzenie sportowe -rozgrzewką , po której wprowadzeni w dobry nastrój zaczniemy rozgrywki w siatkówkę, piłkę ręczną na trawie i nożną koszykówkę. Jednocześnie szkolni mocarze zaprezentują swą siłę w zmaganiach strongmanów ( zapraszamy też dziewczęta! ). Wydarzenie uatrakcyjni p. Damian Małachwiejczyk trener fitness, który poprowadzi zajęcia na powietrzu oraz pokaz akrobatycznej jazdy na rowerze Pawła Nasta zdobywcy 2 miejsca na Ogólnopolskich Zawodach „MTB Stunt” Lublin 2017 oraz 11 miejsca na międzynarodowych MTBstunt Grand Prix 2017.
Na zakończenie dla ochłody -WOJNA BALONOWA.  Wśród uczestników rozlosujemy nagrody a najbardziej aktywni uczniowie dostaną nagrody gwarantowane . Zbierajcie uśmiechy na kartach uczestnika!
Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału i ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!

Kiermasz ciast i sałatek

Klasa 3e zaprasza na kiermasz, który odbędzie się już w ten czwartek!

Przeprowadzone prelekcje z funkcjonariuszem policji w roku szkolnym 2017/2018

 „Patrz i słuchaj”   

Przy współpracy z Miejską Komendą Policji w Międzyrzecu Podlaskim zostały przeprowadzone dwie prelekcje „Patrz i słuchaj”, której celem było przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, zwłaszcza pieszym, na zagrożenia związane między innymi z: bezpośrednim wejściem na jezdnię przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych , wejściem na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzeniem nieprawidłową stroną drogi, korzystając z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

„Bezpieczne wakacje”

Tematem drugiej prelekcji były „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, poruszone zostały tematy tj.: handel ludźmi, zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego zachowania podczas korzystania ze zbiorników wodnych, jazda pod wpływem alkoholu, konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania i rozprowadzania środków psychoaktywnych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bezpieczne korzystanie z sieci oraz odpowiedzialność karna za umieszczanie niedozwolonych treści w internecie.

Prelekcje zorganizowała p. Elżbieta Stefaniuk – pedagog szkolny.

Rekrutacja 2018/2019 – wybór drugiego języka obcego

Drodzy Gimnazjaliści,
dostarczając dokumenty potwierdzające osiągnięcia zostaniecie poproszeni o wypełnienie DEKLARACJI WYBORU DRUGIEGO JĘZYKA OBCEGO.

Dyrekcja ZSE uprzejmie prosi o przemyślany wybór.

Kandydaci jako drugi język obcy mogą wybrać:

– język niemiecki (od podstaw)
– język niemiecki (kontynuacja)
– język rosyjski (od podstaw)
– język rosyjski (kontynuacja)

UWAGA!
A. Kandydaci do preferowanych grup językowych będą przydzielani na podstawie liczby PUNKTÓW UZYSKANYCH W PROCESIE REKRUTACJI.
B. Jeżeli w danej grupie językowej nie będzie miejsca lub grupa nie powstanie, to kandydat zostanie przydzielony do grupy językowej zgodnie z KOLEJNYMI WSKAZANYMI PRZEZ SIEBIE PREFERENCJAMI.

Deklaracja wyboru drugiego języka obcego

 

ŚWIATOWY DZIEŃ INFORMATYKA

Informatyka to jedna z dziedzin wiedzy, która rozwija się najszybciej. Światowy Dzień Informatyka został ustanowiony na 8 czerwca, by zwrócić uwagę na tę dziedzinę nauki i pracę informatyków, którzy ułatwiają nam korzystanie z nowych technologii. Informatyk to bardzo ogólna nazwa specjalisty w dziedzinie nauk komputerowych. Obejmuje tak naprawdę ponad dwadzieścia różnych zawodów: programistów, administratorów systemów komputerowych, testerów oprogramowania, grafików komputerowych, specjalistów od baz danych itd.

W ZSE uczy się wielu uzdolnionych młodych informatyków. Z okazji Światowego Dnia Informatyka przedstawiamy: Łukasza Kusyka, Dominika Hawryluka  i Jakuba Kiryluka, dla których nauka informatyki stała się pasją. [Więcej w Aktualności biblioteki]