Kategoria archiwum: Aktualności

I miejsce w Diecezji Siedleckiej Tomasza Waszkiewicza z kl. 3e

Tomek Waszkiewicz uczeń naszego ekonomika zajął I miejsce w   XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej na etapie diecezjalnym. Relacja z wydarzenia już wkrótce. Gratulujemy Tomkowi i jego rodzicom !!!

http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/z-biblia-za-pan-brat-25597.html

 

„Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018”

Rok 2018 to  rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadają w nim  również okrągłe rocznice wielu innych wydarzeń związanych z historią Polski. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowy patronat nad tymi wydarzeniami. Nasza szkoła również zgłosiła swój udział w realizacji działań związanych z tymi obchodami.

Drodzy Gimnazjaliści

„Bo zwyciężać mogą ci,
 którzy wierzą, że mogą.”

Drodzy Gimnazjaliści,
przed Wami trzy dni ważnych egzaminów.
Życzymy, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały Wam możliwość realizacji życiowych planów i pasji, a drzwi wymarzonej szkoły stały przed Wami otworem. Wierzymy, że na egzaminie poradzicie sobie ze wszystkimi zadaniami, opanujecie emocje i będziecie dumni z tego, co udało się Wam osiągnąć.

                                                                                                              Trzymamy kciuki
Nauczyciele i uczniowie ZSE

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły co roku uczniowie klas maturalnych wyjeżdżają na Jasną Górę prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku…
W dniu 13 kwietnia 2018 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy zorganizowana przez s. Darielę  dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów z klas maturalnych naszej szkoły oraz opiekunowie: p. Marzena Kowalczyk, p. Katarzyna Sakiewicz, p. Izabela Hodun i p. Monika Rosińska. Wyjazd maturzystów zorganizowany był wspólnie z maturzystami z naszego ogólniaka. Przewodnikiem i organizatorem był ks. Paweł Madaliński.
Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 4.30 przy kościółku św. Piotra i Pawła.  Do Częstochowy dojechaliśmy o godzinie 11.30, po czym udaliśmy się  przed Wizerunek Matki Bożej, aby przez krótką chwilę popatrzeć w „oczy Maryi” i powierzyć jej swoje sprawy. Następnie udaliśmy się  do Kaplicy Różańcowej, w której odbyła się: konferencja wygłoszona przez zaprzyjaźnionego ks. Jerzego Olędzkiego, medytacja słowno – muzyczna, nabożeństwo pokutne i droga krzyżowa. O godzinie 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu, po której był czas na osobistą rozmowę z Maryją. Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim wraz ze wszystkimi pielgrzymami.
Duchowa moc tego miejsca sprawia, że wiele osób wybiera się właśnie do Częstochowy, dlatego i My postanowiliśmy ujrzeć ten cudowny obraz .Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.  Dziękujemy s. Darieli i ks. Pawłowi za trud organizacji oraz p. dyr Robertowi Matejkowi za umożliwienie nam wyjazdu na spotkanie z Częstochowską Maryją.

Upominki dla gimnazjalistów :)

W czasie Dnia Otwartego tj. 21 marca 2018r. naszą szkołę odwiedziła młodzież z 11 gimnazjów z Międzyrzeca i okolicznych miejscowości. Gimnazjaliści tego dnia zapoznali się z kierunkami kształcenia, ofertą edukacyjną oraz z atmosferą panującą w szkole.
Każdy gimnazjalista mógł wypełnić ankietę, która uprawniała do udziału w losowaniu nagród. Pan dyrektor Robert Matejek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wylosowali ankiety gimnazjalistów, dla których zostały przygotowane drobne upominki. 4. 04. 2018r. nagrody zostały wręczone szczęśliwcom. Były to m.in. powerbanki, koszulki oraz zestawy prezentowe. Główną nagrodą wręczoną tego dnia był laptop, którego szczęśliwą posiadaczką została uczennica Gimnazjum w Drelowie Beata Łajtar.
Wszystkim obdarowanym serdecznie gratulujemy i do zobaczenia we wrześniu!!!

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielami banku Credit Agricole

Praca w banku, czy realna możliwość?- to tytuł prezentacji, jaką przedstawiciele banku Credit Agricole przedstawili na spotkaniu dla uczniów o profilu ekonomicznym, handlowym i reklamowym w dniu 12 kwietnia 2018r.

 

 

Światowy Dzień Czekolady – 12 kwietnia 2018

Zapraszamy miłośników literatury pięknej i …  czekolady na degustację w czasie dużej przerwy do szkolnej biblioteki.  Mamy nadzieję, że smak wyjątkowej literatury  i słodycz czekolady wprawi wszystkich czytelników w doskonały nastrój.

[Więcej]

Dzień bez pytania – kwiecień 2018

W miesiącu kwietniu 2018 roku nauczyciele „zgubią dziennik” tzn. wstrzymają się od wzywania do odpowiedzi ustnych 16 dnia miesiąca tj. poniedziałek 🙂

IV Bieg Pamięci im. Marii i Lecha Kaczyńskich

W IV Biegu Pamięci im. Marii i Lecha Kaczyńskich, który odbył się 10 kwietnia 2018 roku naszą szkołę reprezentowało 11 osób. 5 i 9 miejsce naszych uczniów to bardzo dobry wynik wśród silnej konkurencji trenujących w różnych klubach zawodników. Gratulujemy wszystkim, którzy bieg ukończyli a najlepszym dziękujemy za cenne punkty dopisane do klasyfikacji szkół.

I miejsce Zespołu Szkół Ekonomicznych w Powiatowym Konkursie Teatru Jednego Aktora

Dnia 6.04.2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się międzyszkolny konkurs teatralny, w którym I miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Benedykt Lewandowski. Główny cel konkursu organizatorzy zawarli w słowach Andrzeja Wajdy: „Masz widza rozśmieszyć, zdenerwować, zachwycić, oburzyć, ale nigdy nie pozostawić obojętnym”.

Benedyktowi udało się zachwycić jury  bardzo dobrą dykcją i artykulacją oraz brawurową interpretacją „Wielkiej Improwizacji” z III części „Dziadów” A.Mickiewicza. Ten sukces jest dla ucznia naszej szkoły podsumowaniem jego czteroletniej pracy w Kole Teatralnym, gdzie doskonalił swoje umiejętności aktorskie. Gratulujemy sukcesu i cennej nagrody!!!

Kolejny wyjazd do telewizji

ZSE po raz kolejny na nagraniach KOŁA FORTUNY! Tym razem klasy: 2i1, 2i2, 3i2, 3tl

Jak się mieszka w naszym internacie?

Film obrazujący dzień z życia społeczności internatu. Nagrywanie filmu: Dominik Hawryluk, Montaż: Benedykt Lewandowski. Zapraszamy do oglądania.

https://youtu.be/5Rfh2Ad7WFw

II Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

27 marca 2018 roku  pięcioro naszych uczniów: Wnukowicz Angelika, Lewandowski Benedykt, Nast Paweł, Kieruczenko Kacper i Wiącek Wojciech wzięło udział w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu Podlaskim. Zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu olimpiad nowożytnych, a w szczególności ze znajomości polskich olimpijczyków. W najlepszej dziesiątce, dla której przewidziana została nagroda w postaci wycieczki do muzeum sportu znalazło się aż czworo naszych uczniów. Wnukowicz Angelika zajęła III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Życzenia wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Dyrekcja i pracownicy ZSE.

Ogłoszenie

Przypominamy, że zdający, którzy w sesji styczeń/luty 2018 r. nie zgłosili się na egzamin lub nie zdali egzaminu mogą do 30 marca 2018 r. złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec/lipiec 2018 r.