Kategoria archiwum: Aktualności

Akcja MEN Razem na Święta

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta” polegającej na niesieniu pomocy innym. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
• samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
• zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
• zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
• przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
• wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Ferie zimowe

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do 3 stycznia 2021r.

Od 30 listopada 2020 r. mogą być prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły.

Terminy egzaminów zawodowych

Terminy egzaminów zawodowych  – sesja styczeń/luty 2021

Jednocześnie informujemy, że w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce powyższe terminy mogą ulec zmianie. Prosimy o śledzenie informacji na stronie szkoły.

Podziękowanie

Szanowni Państwo Dyrektorzy

W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI LEOPOLDA TYRMANDA

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Leopolda Tyrmanda. Zachęcamy uczniów ZSE do udziału w zdalnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości tego wyjątkowego pisarza. Konkurs zostanie przeprowadzony  23 listopada 2020 roku (poniedziałek) w  godz.16.00-16.40.
Uczniowie , którzy pragną wziąć udział w konkursie, powinni zgłosić  gotowość udziału za pośrednictwem dziennika elektronicznego do p. Izabeli Jakimiak. Otrzymają materiały ułatwiające przygotowanie do konkursu i link do pytań konkursowych.

Zgłoszenia do 20.11.2020 roku.

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych.  W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczennice naszej szkoły: Karolina Chodzińska i Kinga Ignaciuk z kl. 4e oraz Zuzanna Zdunek z kl. 1l  połączyły się za pomocą komunikatora internetowego  i odśpiewały hymn on-line. Dziękujemy !!!. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ucznia klasy 4i2 Jakuba Kiryluka, który pomógł w realizacji tego przedsięwzięcia.

https://youtu.be/yNZNbSgWPVk

Pięknie jest żyć w wolnym kraju i cieszyć się każdym dniem…..

Programy stypendialne Caritas

Caritas Diecezji Siedleckiej do 15 listopada prowadzi nabór do programów stypendialnych „Skrzydła”, „Dwa Talenty” oraz „Otwarty Horyzont”, które są skierowane do uczniów szkół podstawowych i
ponadpodstawowych z terenu Diecezji Siedleckiej.

Program „Skrzydła” służy finansowemu i rozwojowemu wsparciu dzieci i młodzieży, których edukacja jest zagrożona przez szczególnie trudną sytuację materialną oraz tych, którzy znaleźli się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji losowej. Dzięki udzielonej pomocy dzieci będą mogły m.in. pojechać z klasą na wycieczki szkolne, uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne, sportowe czy skorzystać z korepetycji. Roczna kwota stypendium wynosi 1500 zł.

Program „Dwa Talenty” wspiera utalentowane dzieci i młodzież, których rozwijanie pasji jest również utrudnione przez sytuację materialną rodziny. Stypendysta w ramach udzielonego wsparcia, które wynosi 2 000zł w roku szkolnym, będzie mógł pojechać na obóz lub uczęszczać na zajęcia, które rozwijają jego pasję, zakupić sprzęty potrzebne do jej realizacji np. gitara czy aparat fotograficzny.

„Otwarty Horyzont” natomiast to przede wszystkim bodziec i zachęta do realizacji tego, co sprawia radość, daje satysfakcję i możliwość kształcenia się w konkretnie obranym kierunku. Program skierowany jest do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniających się swoim zaangażowaniem i aktywnością w przestrzeni rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Wsparcie finansowe może przebiegać dwutorowo: jako program pomocy jednorazowej bądź wsparcie cykliczne przez czas trwania
stypendium.

Programy są prowadzone we współpracy z pedagogami szkolnymi – osobami, które znają sytuację rodzinną dziecka i widzą jak udzielone stypendium wpływa na jego rozwój, uwzględniając to w ankiecie ewaluacyjnej przesyłanej do Caritas na koniec roku szkolnego.

Aby zgłosić dzieci do programów należy dostarczyć wniosek wypełniony przez szkołę (zawierający opinie na temat dziecka) i rodziców wraz z niezbędnymi załącznikami.

Więcej szczegółów oraz potrzebne dokumenty można znaleźć stronie internetowej www.siedlce.caritas.pl lub telefonicznie/osobiście u koordynatora programów stypendialnych – p. Anny Matuszewskiej tel. 780 061 313.

1 listopada – Pamięć o zmarłych

„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości Nieba”.
                               / Jan Paweł II/

Podziękowanie

Podziękowanie dla Furora Liquid Systems

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim składa serdeczne podziękowania firmie Furora Liquid Systems za udostępnienie uczniom bezpłatnej usługi  dostępu do Internetu światłowodowego.

Inicjatywa i okazane wsparcie są szczególnie cenne  w związku z trwającą epidemią i wydłużającym się okresem zdalnego nauczania.

Robert Matejek

Darmowy Internet od Furora Liquid Systems

W związku z trwającą epidemią i wydłużającym się okresem zdalnego nauczania firma Furora Liquid Systems zaprasza do bezpłatnego skorzystania z Internetu światłowodowego. Szczegóły

TOTUS TUUS – XX Dzień Papieski 16.X.2020

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest nieprzypadkowe i dla większości znajome. To słowa, które towarzyszyły świętemu Janowi Pawłowi II. Warto jednak sięgnąć do ich głębi, chociażby z racji tego, że wpisały się w życie Papieża Polaka i jego duchowość chrześcijańską. Zawołanie TOTUS TUUS – Cały Twój (Maryjo) wyraża postawę Jana Pawła II wobec Boga i Maryi. W czasach radykalnego odrzucania Boga warto przypomnieć słowa, które zachęcają współczesnego człowieka do przyjęcia wiary nadającej sens codziennemu wędrowaniu. W bieżącym roku Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia obchodzi 20-lecie swojego istnienia, budując przez wiele lat żywy pomnik Jana Pawła II.
Społeczność ZSE wsparła poprzez akcję charytatywną dzieci i młodzież z Ukrainy. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali przyniesione przybory szkolne, które zostaną przekazane do kilku świetlic parafialnych prowadzonych przez Siostry Opatrzności Bożej. Całość koordynowały: pani Izabela Jakimiak i s. Dariela. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski z opiekunami: panią Ewą Świerżewską i panią Katarzyną Melaniuk przekazując zakupione przybory szkolne. Za okazane wsparcie i gotowość pomocy dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom.

ZDALNE NAUCZANIE

Szanowni Państwo,

od dnia 26.10.2020r. (poniedziałek) do odwołania szkoła przechodzi na nauczanie zdalne.
Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły.

Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej do dnia 23.10.2020r. zajęcia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej będą odbywały się w trybie zdalnym.

Z poważaniem Robert Matejek

 

XXVIII Olimpiada Informatyczna

Właśnie rozpoczęły się zawody I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej, które potrwają do 23 listopada 2020 r. Zapraszamy uczniów do udziału, w każdym momencie uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów. Rejestracja dostępna jest pod adresem:https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi28-1/dashboard/

Nie ma rejestracji szkół uczniowie, rejestrują się indywidualnie.

Treści zadań dostępne są w systemie internetowym pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi28-1/p/

Wszelkie informacje potrzebne do startu w zawodach znajdują się na stronie http://www.oi.edu.pl, a najważniejsze tj. zasady organizacji zawodów, ustalenia techniczne oraz regulamin Olimpiady Informatycznej dostępne są w zakładce PRZEPISY w konkursie XXVIII OI. Zawodnikom polecamy też zakładkę DLA UCZESTNIKÓW oraz JAK ZACZĄĆ?

W najbliższą sobotę 24.10.2020 r. o godz. 11:00 zostanie przeprowadzone webinarium „Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej i jak testować rozwiązania?”. Webinarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.
Link do wydarzenia:  https://tiny.pl/74qf1
Będzie też dostępne nagranie z webinarium. Informacje na ten temat pojawią się na stronie www.oi.edu.pl

Zachęcamy do udziału i życzymy Uczniom, przystępującym do Olimpiady, sukcesów w zawodach!

PS. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: e-mail: sekretariat@oi.edu.pl.

Olimpiada Informatyczna jest finansowana z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Skip to content