Kategoria archiwum: Aktualności

Zaproszenie na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, która odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej. Po części oficjalnej  udajemy się na spotkanie z wychowawcami klas.

AKCJA „Kosze za grosze” ZAKOŃCZONA!

Informujemy, iż akcja zbierania groszy na zakup koszy do segregacji została zakończona. Samorząd Uczniowski zakupił 12 koszy do segregacji plastiku, szkła oraz papieru.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz zaangażowanie, a w sposób szczególny pragniemy pogratulować klasom, które uzbierały najwięcej groszy:

I miejsce – klasa 2tl (wychowawca p.M.Kowalczyk)

II miejsce – klasa 1i1 (wychowawca p.I.Jakimiak)

III miejsce – klasa 3i2 (wychowawca p.M.Rosińska)

wyróżnienie I – klasa 1rs (wychowawca p.H.Markiełow)
wyróżnienie II – klasa 3e (wychowawca p.E.Gała)

Zwycięzcy otrzymali certyfikaty nietykalności, które będą mogli wykorzystać w nowym roku szkolnym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekunki SU

Spotkanie z autorem książki „Stsygoń”

W dniu 12 czerwca 2019 roku młodzież naszej szkoły odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie odbyło się spotkanie z autorem książki „Stsygoń”, Kamilem Jędruchniewiczem. Autor, absolwent naszej szkoły bardzo ciekawie opowiadał o miologii słowiańskiej, która stała się inspiracją do napisania utworu.

I Gra Miejska zorganizowana przez młodzieżową Radę Miasta

03.06.2019r. w naszym mieście odbyła się I Gra Miejska zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Międzyrzec Podlaski z okazji Dnia Dziecka dla szkół ponadgimnazjalnych z Międzyrzeca Podlaskiego.

W grze udział wzięło około 120 uczniów. Z naszej szkoły wydelegowane zostały dwie klasy – 1EI oraz 2ER.

Zawodnicy po podzieleniu się na drużyny, otrzymali mapy i wyruszyli kolejno, wykonując zadania w zaznaczonych na mapie punktach.
Punktowi znajdujący się w oznaczonych miejscach sprawdzali wiedzę uczestników o Międzyrzecu Podlaskim, ich logiczne rozumowanie oraz sprawność fizyczną.


Reprezentacja naszej szkoły poradziła sobie bez większych problemów zajmując drugie i trzecie miejsce spośród 12 drużyn.
Każda drużyna otrzymała dyplom za udział, a zwycięzcy dostali drobne upominki z logiem miasta.

Finał II edycji konkursu „II FORUM MŁODYCH – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia”

Dnia 10 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w finale II edycji konkursu „II FORUM MŁODYCH – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia” zorganizowanego  w  Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach pod patronatem Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach .  W konkursie wzięło udział około 700 uczniów z ponad 20 szkół  z województwa mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Konkurs w  etapie  finałowym  polegał na  prezentacji opracowanego  prototypu przedsiębiorstwa w dwóch kategoriach: biznesowej lub społecznej. Uczniowie Technikum Ekonomicznego  znaleźli się w gronie  najlepszych drużyn w jednej i drugiej kategorii. W kategorii  – Przedsięwzięcie społeczne  Magdalena Staska i Wiktoria Jakubowicz zajęły III miejsce otrzymując stypendium kanclerza Collegium Mazovia przyznawane na każdym semestrze  w całym okresie studiowania w Collegium Mazowia, natomiast drugi zespół konkurował w konkurencji na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo biznesowe w składzie: Karolina Chodzińska, Klaudia Sokólska i Klaudiusz Mironiuk zajmując IV miejsce. Za zajęcie wysokich miejsc uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe oraz stypendium.

Opiekę nad uczniami i pomoc w przygotowaniu prac konkursowych sprawowała Pani  Elżbieta Pieńko. Gratulujemy sukcesu !!!

 

Podsumowanie akcji GORĄCZKA ZŁOTA

W dniu 11 czerwca br. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu będą przyjmować od przedstawicieli klas zebrane grosze. Prosimy o mobilizację w zbieraniu groszy do dnia 11 czerwca br.
Dziękujemy !!!
Szkolne Koło Wolontariatu

 

Bezpieczne wakacje

5 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji na temat bezpiecznych wakacji. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, poruszone zostały tematy tj.: handel ludźmi, zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego zachowania podczas korzystania ze zbiorników wodnych, jazda pod wpływem alkoholu, konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania i rozprowadzania środków psychoaktywnych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bezpieczne korzystanie z sieci oraz odpowiedzialność karna za umieszczanie niedozwolonych treści w internecie. Dziękujemy panu dzielnicowemu sierż. szt. Piotrkowi Grzeszykowi za prelekcję i pani pedagog Elżbiecie Stefaniuk za zorganizowanie spotkania.

 

V zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski

W dniu 4 czerwca 2019r odbyły się kolejne V już zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski są one zwieńczeniem projektu pt. „ Szkolenie młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych ze strzelectwa sportowego” współfinansowanego przez Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski.  Zawody otworzył wiceburmistrz Paweł Łysańczuk.

W zawodach wzięło udział dziewięć  4-osobowych drużyn tj. 4 drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów: Zespół Placówek Oświatowych nr 1,  Zespół Placówek Oświatowych nr 2 ,Zespół Placówek Oświatowych nr 3 ( 2 drużyny ) oraz 5 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół w Janowie Podlaskim, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu,  Liceum  Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim, Zespół Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim i Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Łącznie wzięło udział 36 zawodników.

Klasyfikacja przedstawia się następująco w kategorii szkół podstawowych :

I miejsce Zespół Placówek Oświatowych Nr 2  w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Jakub Bielecki, Maciek Uchymiak, Kuba Krukowski, Norbert Szczypiński pod opieką Zbigniewa Wasąga

II miejsce Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w  Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Aleksandra Sowa, Wiktoria Oleksiuk, Maksymilian Chilicki, Piotr Poręba pod opieką Tomasza Matejka

III miejsce Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Natalia Mironiuk, Amelia Lewczuk, Patrycja Wysokińska, Lilianna Czopińska pod opieką Piotra Sakowicza

W kategorii szkół  ponadgimnazjalnych:

I miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Dawid Olszewski, Bartłomiej Świderski, Mateusz Olszewski, Karol Michalczuk pod opieką  Izabeli Ziomek

II miejsce  Zespół Szkół w Janowie Podlaskim w składzie:  Arkadiusz Sikorski, Martyna Sacharczuk, Karolina Siudaj, Hubert Sawczuk pod opieką Mariusza Demianiuka

III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Klaudia Witkowska, Kaładun Rafał, Paskudzki Kacper, Wasiluk Karol pod opieką Tomasza Olesiejuka.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i opiekunom.

VII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

 1. Informacje
 2. Zarządzenie
 3. Regulamin
 4. Zasady uczestnictwa
 5. Zgłoszenie udziału szkolnego koordynatora
 6. Zgłoszenie udziału uczniów
 7. Zgoda rodzica
 8. Zgoda ucznia pełnoletniego
 9. Klauzala informacyjna
 10. Zgoda dorosłego uczestnika
 11. Zgoda osoby dorosłej

Szkolne Koło Teatralne recytowało wiersze poety i pedagoga Ryszarda Kornackiego

Znany międzyrzecki poeta i pedagog Ryszard Kornacki świętuje w tym roku 60-lecie swojej pracy literackiej. Aby uczcić ten piękny jubileusz Miejski Ośrodek Kultury zorganizował spotkanie z pisarzem, które odbyło się 25 maja 2019 roku w holu Kina Sława. Szkolne Koło Teatralne włączyło się w przygotowanie scenariusza tego spotkania. Członkowie koła zaprezentowali kilkanaście wierszy  Ryszarda Kornackiego. Ich interpretacje bardzo spodobały się poecie i publiczności. Wiersze recytowali: Katarzyna Chmielewska, Patrycja Nurzyńska, Sylwia Drynio, Natalia Kurowska, Kinga Ignaciuk, Marcin Kaczanowicz, Natalia Oksejuk, Julia Gil, Adrian Kalniuk, Kamila Kasianiuk, Amelia Pawłowska oraz gościnnie – laureatka wielu konkursów poetyckich – Alicja Bobruk.

Ogłoszenie

 

Dnia 30 maja 2019 r, o godzinie 17 odbędzie się spotkanie rodziców z pedagogiem szkolnym na temat procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły.

 

Materiały i przybory pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminów z kwalifikacji zawodowych w sesji czerwiec/lipiec 2019 zostały opublikowane na tablicy ogłoszeń oraz w zakładce EGZAMIN ZAWODOWY

Ogłoszenie dla absolwentów

W dniu 24 maja 2019r. (piątek) od godz. 10:00 zapraszamy absolwentów szkoły, którzy posiadają wszystkie świadectwa potwierdzające kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie oraz świadectwo ukończenia szkoły po odbiór dyplomów i suplementów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

 

Dnia 20 maja 2019 roku o godzinie 15 odbędzie się zebranie pracowników.

Obecność obowiązkowa.

                                                   Robert Matejek

Próbny egzamin z kwalifikacji zawodowych

14.05.2019r. (wtorek) o godzinie 13:30 zostanie przeprowadzony próbny egzamin z kwalifikacji zawodowych  (dla klas trzecich) – część pisemna.

Befreien Sie sich von Ihren Zweifeln! Wetten auf die League of Legends ist sehr einfach