Kategoria archiwum: Aktualności

Bezpieczne ferie

MAMY TO!!! SREBRNA TARCZA jest nasza!!!🥈🏆

12 stycznia 2023r. opublikowano najnowszy ranking „Perspektyw”, który tworzony jest na podstawie kilku czynników. Wśród nich są sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także w przypadku techników, wyniki egzaminu zawodowego.
Nasza szkoła znalazła się na 263 pozycji w rankingu głównym techników w Polsce oraz 241 pozycji w rankingu maturalnym techników w naszym kraju. W województwie lubelskim ZSE zajęło 15 miejsce wśród szkół technicznych.
Uzyskaliśmy tym samym zaszczytny tytuł SZKOŁY ZE SREBRNĄ TARCZĄ!
Nasza obecność w Rankingu Perspektyw staje się już tradycją szkoły. Te wyniki świadczą o tym, iż Zespół Szkół Ekonomicznych od lat kształci młodzież na najwyższym poziomie, nie tylko w zakresie przedmiotów zawodowych, ale również ogólnokształcących.

Doposażenie pracowni i sal lekcyjnych w ramach projektu unijnego „Zawodowcy z powiatu bialskiego”

Nasza szkoła już od dwóch lat uczestniczy w projekcie unijnym prowadzonym przez powiat bialski „Zawodowcy z powiatu bialskiego”. 11 stycznia 2023 roku otrzymaliśmy w ramach doposażenia klasopracowni: projektory, wizualizery, ekrany elektryczne, drukarkę 3D, laminator i uchwyt – ramię do maszyny do sitodruku.  Czekamy jeszcze na najbardziej potrzebną pomoc dydaktyczną jaką jest ploter i maszyna do sitodruku.

Zebranie z rodzicami – 13.01.2023

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na zebranie podsumowujące pracę w 1 semestrze roku szkolnego 2022/2023. Spotkanie z wychowawcami odbędzie się 13 stycznia 2023 roku (piątek) o godzinie 17.00.

Przydział sal: http://zse.miedzyrzec.pl/wp-content/uploads/2023/01/13.01.2023docx.pdf

Egzaminy zawodowe – Zima 2023

Egzaminy w sesji Zima 2023r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczynają się 09 stycznia 2023r i trwają do 18.01.2023r.

Zdający zgłaszają się na egzamin w wyznaczonym dniu, co najmniej   30 minut przed rozpoczęciem egzaminu.

Przypominamy również, że przystąpienie do egzaminu zawodowego jest obowiązkowe. Nieprzystąpienie ucznia do egzaminu zawodowego w wyznaczonym przez dyrektora szkoły terminie skutkuje nieuzyskaniem przez ucznia promocji do następnej klasy lub nieukończeniem szkoły (zdający w Formule 2019) .

Więcej informacji o terminach egzaminów, materiałach i przyborach pomocniczych opublikowano we wcześniejszych wpisach oraz w zakładce EGZAMIN ZAWODOWY

WIGILIA W INTERNACIE

BYŁA EWANGELIA…

KOLĘDY…

ŻYCZENIA PRZY OPŁATKU…

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA…

ORAZ WIGILIJNE POTRAWY…

Tak 15 grudnia świętowaliśmy w internacie.

Dziękujemy Paniom z kuchni za pyszne potrawy wigilijne.

 

 

 

 

 

 

Pola Podsiadły 1e, Joanna Walczewska 1e, Miłosz Micewicz 4ip – akompaniament i kolędy.

Damian Charytoniuk 3i1, Szendel Amelia 3p, Roksana Wapa 2l – prowadzący.

Ksawery Roszczyk 4sp – nagłośnienie.

Szydłowska Natalia – fotografia.

Inicjatorem tej uroczystości była Młodzieżowa Rada Internatu a wszystkie artystyczne szczegóły dopracowała Jolanta Zbucka.

ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ MIESZKAŃCY INTERNATU

Życzenia Świąteczne Dyrektora Szkoły

 

Szanowni Państwo

Proszę przyjąć życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkiego  gwiazdkowego i pięknego. Powrotu do duchowej stajenki – jej prostoty i magii. Zachwytu i nadziei zamkniętych w dłoniach Dzieciątka.

Powróćmy na moment do pastorałek i dwunastu potraw. Bezwarunkowej miłości i ciepła.

Łączę wyrazy szacunku

Robert Matejek

 

A trochę na złość totalitaryzmom : Rimski-Korsakow – suita rosyjskiego kompozytora zainspirowanego ukraińskimi kolędami

 

 

 

Kulig !!!

19 grudnia 2022 roku korzystając z pięknej zimowej pogody klasy 4i1p oraz 3p udały się na kulig do Danówki. Na miejscu wszyscy szybko wskoczyli na sanki i rozpoczęła się przygoda.  Najodważniejsi zajęli sanki doczepione na końcu i często lądowali na śniegu. Trasa przejażdżki wiodła przez zaśnieżony las i malownicze tereny naszej okolicy. Przejażdżka saniami była niesamowita, pełna humoru, nieprzewidzianych zdarzeń i atrakcji. Podczas przejazdu nieprzerwanie trwała wojna na śniezki. Po kuligu w zimowej scenerii wyjątkowo smakowały kiełbaski z ogniska i gorąca herbata.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili,że był to udany wyjazd, podczas którego uczniowie mogli jeszcze bardziej się zintegrować i odpocząć na świeżym powietrzu.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Aneta Frydrychewicz – Nowosz, Róża Makaruk i Magdalena Wedziuk.

Finał 24 edycji konkursu „Międzyrzec-historia-dzień dzisiejszy” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym dotyczącym wiedzy o regionie. Konkurs jest cyklicznie organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

Pierwsze miejsce zajęła Natalia Makaruk uczennica klasy 3l

Trzecie miejsce zajął Sosnowski Piotr uczeń klasy 4p

Wyróżnienie otrzymał Szymon Saczuk uczeń klasy 3i2

Zwycięzcom gratulujemy!

Świąteczne propozycje dla czytelników

To ostatnie chwile, by pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Być może miłym upominkiem okaże się książka. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę publikacji o tematyce świątecznej. Już same okładki zachęcają do tego, by zatopić się w świątecznej atmosferze i przenieść się w świat bohaterów literackich, poczuć „magię grudniowej nocy”, „przy blasku choinki” wspólnie z bliskimi przeżyć „cudowne Boże Narodzenie”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy. Prezentowane książki będą dostępne dla czytelników od 22 grudnia.

„STARCIE TYTANÓW” czyli Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu.

W miniony weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski ścigali się o finały i medale MP w pływaniu.

Nasi też tam byli i są wśród najlepszych – mamy finały!  GRATULUJEMY!!!!

• Filip Pocztarski 1p – Olsztyn MP 14latków                                                              

⇒ 3 starty

⇒ 3 rekordy życiowe

⇒ 2 finały A : 50m stylem dowolnym 3miejsce finał A czyli brązowy medal MP

100m stylem dowolnym 6miejsce finał A

• Franek Korulczyk 2i – Gorzów Wielkopolski MP 16 latków

⇒ 3 starty

⇒ 3 rekordy życiowe

⇒ 2 finały B : 50m stylem grzbietowym 3miejsce finał B

100m stylem grzbietowym 2miejsce finał B

Mikołajkowa wycieczka do Lublina

Rozpoczął się magiczny miesiąc grudzień, a wraz z nim czas wyjątkowych i czasem nietypowych prezentów. 7 grudnia uczniowie klasy 3er, 4rp, 4sp oraz przedstawiciele klasy 3p wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Lublina. Miło spędzony czas w kinie oraz na lodowisku na długo zapadnie w pamięci uczestnikom wyjazdu. Opiekunami wycieczki byli: p. Joanna Szymańska, p. Paulina Lesisz, p. Monika Rosińska i p. Leszek Jóźwik.

Ho, ho, ho! Zawitał do nas Mikołaj!

6 grudnia korytarze szkolne zaroiły się od Mikołajów, reniferów, śnieżynek. Każdy z uczniów starał się mieć na sobie jakiś „mikołajkowy” akcent. Z głośników płynęły melodie piosenek świątecznych. Organizacją dnia zajął się Samorząd Uczniowski. Na korytarzu co chwila rozlegał się dźwięk dzwonka, kiedy Mikołaj ze swoim orszakiem odwiedzał kolejne klasy. W klimat świąteczny wprowadzała przepięknie udekorowana choinka w holu szkoły.  Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia na tle świątecznej dekoracji. Do wspólnej fotografii udało się także namówić Pana Dyrektora Roberta Matejka, któremu serdecznie dziękujemy za mikołajkowy prezent :-))))

Zapraszamy do oglądania naszego mikołajkowego dnia:

https://www.radiobiper.info/2022/12/07/mikolajkowy-dzien-na-sportowo-w-zse-miedzyrzec-podlaski-galeria/

 

Mecz mikołajkowy nauczyciele – uczniowie

Mikołajki to nie tylko czas prezentów, ale też wspólnej zabawy. Tradycyjnie tego dnia w naszej szkole rozegrano mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Po stronie uczniów stanęli przedstawiciele klas pierwszych i drugich a kadra pedagogiczna reprezentowana była przez najlepszych sportowców. Mecz wzbudził wiele emocji, przez cały czas sala była pełna kibiców, gracze walczyli zaciekle, do samego końca trzymając publiczność w napięciu. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 2:1 dla nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za piękną grę.

VII Mikołajkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego

Tradycją naszej szkoły wraz z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowo-Turystycznym „ZNICZ” jest organizowanie mikołajkowych zawodów strzeleckich o puchar Starosty Bialskiego. W tym roku odbyły się już VII Zawody Mikołajkowe w strzelectwie. Wzięło w nich udział łącznie 7 drużyn ze szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych.
W wyniku klasyfikacji:

 • w konkurencji szkół ponadpodstawowych na podium uplasowały się:
  1 miejsce Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim
  2 miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
  3 miejsce Liceum Ogólnokształcące im gen Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim
 • w konkurencji szkół podstawowych:
  najwyższe miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Drelowie a drugie miejsce Zespół Placówek Oświatowych nr w Międzyrzecu Podlaskim.
 • Najlepszymi strzelcami zostali w kategorii szkół ponadpodstawowych: Kinga Sidor z LO w Międzyrzecu Podlaskim i w kategorii szkół podstawowych Sebastian Mikiel ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.
  Zwycięzcom gratulujemy!!!

Skip to content