Kategoria archiwum: Aktualności

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu bialskiego

Całoroczne zmagania sportowe uczniów szkół powiatu Bialskiego podsumowano we wtorek 12 grudnia 2018 roku na uroczystości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Wydarzenie uświetniła obecność gości: Pana Mariusz Filipiuka – Starosty Powiatu Bialskiego, Pana Janusza Skólimowskiego- Wice Starosty Powiatu Bialskiego, Pani Małgorzaty Kiec – Dyrektora Delegatury Kuratorium w Białej Podlaskiej, Pana Macieja Kosika – Wice Prezesa Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego i Przewodniczącego Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego w Białej Podlaskiej, Pana Andrzeja Mironiuka. 
W trakcie uroczystości swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Piosenkę Bence Joy Raptide wykonali Milena Ancuta i Maciej Trojanowski, a Julia Gil przy akompaniamencie gitary oraz perkusji
na których grali Maciej Trojanowski oraz Bartosz Prokopiuk zaśpiewała
piosenkę Dafi Mercy. Nie obyło się bez pokazu tańca – walca angielskiego, tango, rumby oraz jive’a w wykonaniu finalistów Ogólnopolskiego Turnieju tańca Towaryskiego w Krakowie, zdobywców I Miejsca w OTTT w Łomiankach, II Miejsca w OTTT w Białej Podlaskiej oraz III Miejsca w Warszawie – Dominiki Chalimoniuk oraz Patryka Zbuckiego. Break Dance zatańczył Jakub Wachowicz. Swój sportowy talent zaprezentował również Paweł Nast – Wicemistrz Polski 2017 w akrobatycznej jeździe na rowerze.  

Puchary otrzymali uczniowie, nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrektorzy szkół w kategoriach:
Igrzyska dzieci  szkół do stu uczniów;
Igrzyska dzieci szkół powyżej stu uczniów;
Igrzyska młodzieży szkolnej;
Licealiada.

W Licealiadzie przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Zespół Szkół w Janowie Podlaskim

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim
IV miejsce – Zespół Szkół w Małaszewiczach
V miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach
VI miejsce – Zespół Szkół CKR w Leśnej Podlaskej.

Wręczono również Wyróżnienia Starosty Powiatu Bialskiego nauczycielom za wyniki sportowe w finałach wojewódzkich oraz Nagrodę Starosty Powiatu Bialskiego.


SZLACHETNA PACZKA DZIĘKUJE ZA WSPARCIE

Finał Szlachetnej Paczki za nami. W dniach od 7 – 9 grudnia 2018 roku trwało wielkie święto paczkowego wsparcia. Już po raz szósty w naszej szkole znajdował się magazyn obejmujący rejon Międzyrzeca Podlaskiego. W naszym okręgu pomogliśmy 28 rodzinom oraz osobom samotnym. Dzięki ludziom, którzy rozumieją i czują, czym jest prawdziwa otwartość na drugiego człowieka, podczas Wielkiego Finału XVIII edycji Szlachetnej Paczki mądra pomoc dotarła do tysięcy potrzebujących. Szlachetna Paczka w całej Polsce pomogła prawie 17 000 rodzin. Dziękujemy panu dyrektorowi Robertowi Matejkowi za udostępnienie szkoły na magazyn Szlachetnej Paczki.

To historie tysięcy konkretnych osób – rodziców, którzy mimo przeciwności losu bohatersko walczą o lepszą przyszłość dla swoich dzieci, chorych i niepełnosprawnych,którzy nie poddają się i swoją postawą inspirują innych, samotnych seniorów, o których wszyscy zapomnieli, a oni nadal nie stracili nadziei i wiary w ludzi.Dziękujemy za ogrom dobroci, solidarności z potrzebującymi. Dziękujemy za zebrane przez młodzież produkty, które trafiły do 8 rodzin. Naszą wdzięczność kierujemy także do rodziców naszych uczniów. Społeczność naszej szkoły:nauczyciele, pracownicy i uczniowie wsparli również rodzinę wybraną z bazy Szlachetnej Paczki. Dzięki naszej pomocy poczuli się wyjątkowo. Ta rodzina i wiele innych będą mieć piękne święta. Dziękujemy za pracę podczas piątkowych przygotowań do finału:zapakowanie paczek i wspaniałe dekoracje. Dziękujemy członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za systematyczne odwiedziny osób samotnych z terenu Międzyrzeca Podlaskiego. Wdzięczność należy się również uczniom –wolontariuszom magazynu, którzy z zaangażowaniem nosili paczki podczas finału.Za ciężką pracę dziękujemy. Jesteście wspaniałymi ludźmi. 

Szlachetna Paczka działa przez cały rok!Niebawem wolontariusze znowu odwiedzą rodziny i sprawdzą, jaką zmianę wywołało paczkowe wsparcie.

Dzień bez pytania

Już jutro – 13 grudnia – nauczyciele po raz kolejny gubią dziennik!

V Mikołajkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego

Dnia 6 grudnia 2018 roku na strzelnicy szkolnej odbyły się V Mikołajkowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego. W zawodach wzięło udział:

  • 3 drużyny czteroosobowe ze szkół podstawowych: Zespołół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim oraz Szkoła Podstawowej im. ks. J.Twardowskiego w Dołdze,
  • oraz 6 drużyny czteroosobowych ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bialskiego: Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim, Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu Państwowej Szkoły Wyższej i. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej,Liceum ogólnokształcące im. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim, Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

W kategorii szkół podstawowych   I i III miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Dołdze, II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Statuetkę najlepszego strzelca wśród uczniów szkół podstaawowych zdobył Daniel Paginowski ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Dołdze.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły,  II miejsce  Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaski i III miejsce Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. Statuetkę najlepszego strzelca zdobył Dawid Olszewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

Składy drużyn przedstawiają się następująco:

Szkoły podstawowe i gimnazja:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks.J.Twardowskiego w Dołdze – Emila Kortoniuk,Sebastian Szczepaniuk, Krystian Turyk,Dominika Wysokińska , opiekun Grzegorz Michalczuk.

II miejsce –  Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim – Maksymilian Chilicki, Marek Gałach, Daniel Łosicki, Sebastian Rychlik, opiekun Tomasz Matejek.

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks.J.Twardowskiego w Dołdze – Daniel Paginowski, Bartosz Prokopiuk, opiekun Grzegorz Michalczuk.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim – Beata Bołba , Bartosz Jakubowicz, Karol Michalczuk, Dawid Olszewski, opiekun Izabela Ziomek.

II miejsce – Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim – Karolina Siudaj, Aleksandra Bernaszuk, Beata Daniluk, Szymon Rusinek, opiekun Mariusz Demianiuk.

III miejsce –  Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim – Rafał Kałabun, Kacper Paskudzki, Damian Semeniuk, Karol Wasiluk, opiekun Tomasz Olesiejuk.

IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim – Wiktoria Piech, Daria Lewczuk, Joanna Mróz, Paulina Radecka, opiekun Leszek Kania

V miejsce – Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach – Rafał Zaniewicz, Julita Głuchowska, Wiktoria Przywoźna, Mariusz Kowaluk, opiekun Waldemar Wasiluk

VI miejsce – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej – Damian Cydejko, Eryk Jaroszuk, Eryk Kaliszuk, Karolina Zajączkowska, opiekun Andrzej Korbal

Gratulujemy!!!

 

Mikołajki w ZSE

Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji z okazji mikołajek. Już od samego rana Św. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy i częstował grzeczne dzieci słodyczami, a tym mniej grzecznym wręczał rózgi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też  „mikołajkowa fotobudka”.

Zapraszamy do galerii na fc.

 

Mikołajki na sportowo – mecz nauczyciele : uczniowie

6 grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. O godzinie 10.50 rozpoczął się mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną uczniów i nauczycieli. Wypełnioną po brzegi kibicami salę gimnastyczną odwiedził Święty Mikołaj, który również gorąco wspierał obie reprezentacje. Spotkanie to miało na celu nie tylko wymiar sportowy, ale też integracyjny. Zwycięzcą w tym roku okazała się drużyna nauczycieli. Gratulujemy i czekamy na rewanż za rok!!!

 

 

 

Mikołajkowa zumba

Kilkudziesięciu uczniów naszego ekonomika wzięło udział w wyjątkowej rozgrzewce przed meczem i pomiędzy setami. W szkolnej sali sportowej, w mikołajkowych przebraniach odtańczyli wspólnie energetyczną zumbę. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie sportowych mikołajek 🙂

 

Mikołaj w bibliotece szkolnej!

Dzisiaj tj. 6 grudnia uczniowie Ekonomika mogli spotkać św. Mikołaja w czytelni biblioteki szkolnej. Tym razem Mikołaj przybył z prezentami dla czytelników. Każdy, kto wypożyczył dzisiaj książkę, mógł liczyć na drobny upominek od św. Mikołaja, który był przekonany, że zarówno upominki jak i same książki sprawią  radość miłośnikom literatury. To książki przecież rozwijają wyobraźnię, a bez niej … czyż można uwierzyć w istnienie św. Mikołaja? Dzisiaj wspierały Mikołaja w rozdawaniu prezentów śnieżynki: Karolina Antoniuk i Kinga Sawicka oraz panie:  Izabela Jakimiak i Magdalena Wedziuk.

 

Św. Mikołaj, elf i śnieżynki z Ekonomika z wizytą na oddziale pediatrycznym

W dniu 6 grudnia św. Mikołaj, elf i śnieżynki  z Ekonomika odwiedzili małych pacjentów w międzyrzeckim szpitalu. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie św. Mikołaja. Wszystkie były odważne i chętnie odpowiadały na pytania św. Mikołaja, który nie zapomniał nawet o bardzo malutkich pacjentach. Uśmiech, który pojawiał się na małych twarzyczkach, był najwspanialszym podziękowaniem za otrzymane upominki. Św. Mikołaj  wyraził wdzięczność  pani ordynator Urszuli Świderskiej-Netczuk oraz paniom pielęgniarkom, które na co dzień troskliwie opiekują się małymi pacjentami, za umożliwienie spotkania z chorymi dziećmi. Opiekunkami młodzieży były panie: Joanna Pióro, Izabela Jakimiak i Monika Rosińska.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W bieżącym roku szkolnym młodzież naszej szkoły już po raz 11 przystąpiła do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Do etapu szkolnego, który odbył się 4 października 2018, przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły,  a w Polsce w zmaganiach logistycznych wzięło udział ponad 8000 uczestników.

W wyniku oceny testów w etapie okręgowym ZSE w Międzyrzecu Podlaskim reprezentować będzie w dniu 7 grudnia 2018 roku 4 uczniów: Małgorzata Pietruszka i Patrycja Węgrzyniak z klasy 4tl oraz Paweł Ognik i Adrian Jóźwik z klasy 3tl.  Tym razem uczniowie zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pana Leszka Jóźwika.

Wycieczka śladami polskiej historii

5 grudnia 2018r. trzy klasy (4i1, 1ei, 1i1) wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było kształtowanie szacunku do historii narodu polskiego, szczególnie istotne w związku z przypadającą w 2018r. 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Młodzież zwiedziła Muzeum Więzienia Pawiak i Muzeum Wojska Polskiego. Następnie udała się na seans filmowy „Miłość jest wszystkim”, wprowadzający w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Radosna atmosfera sprawiła, że przez całą drogę powrotną autokar rozbrzmiewał znanymi przebojami śpiewanymi przez uczestników wycieczki 🙂

Wyjazd zorganizowały panie: M. Wedziuk i J. Pióro, a opiekę sprawowały: pani I. Jakimiak i pani P. Lesisz.

Etap rejonowy zawodów pływackich w Radzyniu Podlaskim

Po uzyskaniu awansu w finale powiatu w drużynowym pływaniu chłopców (16.02.2018r), gdzie nasza sztafeta w składzie: Bełkot Marcin, Ciok Jakub, Matysiak Filip, Ostapiuk Aleksander, Szymoniuk Jan, Boguta Filip, wypływała I miejsce pojechaliśmy na rozgrywki rejonowe do Radzynia Podlaskiego (30.11.2018 r ). Nasi chłopcy wywalczyli III miejsce.
W pływaniu indywidualnym pierwsze miejsca w powiecie zajęli:Monika Biernacka- styl grzbietowy, Jakub Ciok- styl klasyczny, Boguta Filip- styl motylkowy. W stylu klasycznym Marcin Bełkot wywalczył miejsce III.
W rejonie sztafeta uklasowała sie na miejscu trzecim. Indywidualnie Jakub Ciok zajął pierwsze miejsce, Marcin Bełkot- piąte.
5 grudnia w Lublinie odbyły się zawody na szczeblu wojewódzkim. Pojedynek zakończyliśmy ósmym miejscem Jakuba Cioka z czasem 33.88.
Gratulujemy sukcesów.

 

Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

5 grudnia 2018 odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Po rozegraniu ponad sześćdziesięciu meczów wśród chłopców wyłoniliśmy zwycięzców. I miejsce zajął Paweł Pietruk z klasy III tl, II miejsce Sebastian Sawczuk z kl.IV i2, III miejsce Mateusz Kusznieruk z klasy IIItl, IV miejsce Jakub Sójka z klasy IV i2, V miejsce Dominik Matejko z klasy I tl, VI miejsce Maksymilian Oksiejuk z klasy IV i1, VII miejsce Waszkiewicz Tomasz z klasy IVe, Jakub Bekulard z klasy II i2, IX- XII miejsca zajęli: Gregorczyk Patryk z klasy II i2, Wasiluk Konrad z klasy IIe, Pawluczuk Adrian z klasy IIe, Ostrowski Daniel z klasy I i1.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Weronika Szcześniak z klasy IV e, II miejsce zajęła Joanna Makaruk z klasy IIr, III miejsce -Dorota Smolińska z klasy I tl, IV miejsce Dominika Waszczuk z IIItl, V miejsce Aleksandra Wiercińska z klasy IItl, VI miejsce Julia Pękala z klasy Ir.
Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodki upominek.
Gratulujemy zwycięzcom.

 

XIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie – etap I

W dniu 4 grudnia odbył się I etap XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy religijnej oraz  odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności . Dla uczestników wiedza o życiu świętego Maksymiliana często staje się  inspiracją własnych zachowań na wzór Świętego.

W olimpiadzie wzięło udział 15 uczniów.  Zwycięzcami zostali: Angelika i Gabriela Wnukowicz oraz Tomasz Waszkiewicz, uczniowie kl. IV E. Gratulujemy !!! Życzymy owocnych  przygotowań do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się 28 lutego w Siedlcach.

Niezwykły gość w szkolnej bibliotece!

Ho!, ho!, Ho! … Takiego powitania mogą spodziewać się uczniowie odwiedzający szkolną bibliotekę w dniu 6 grudnia. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, żeby domyślić się, iż tym wyjątkowym gościem będzie św. Mikołaj, który miłośników literatury obdaruje książką z ukrytym w niej prezentem. Zapraszamy młodzież na to wyjątkowe spotkanie do czytelni szkolnej na dużej przerwie (10.30). Liczba książek z upominkami ograniczona.