Weekend Cudów w Ekonomiku: 15 – 17 grudnia 2023 roku

Społeczność naszej szkoły od lat wspiera rodziny w programie Szlachetna Paczka. Jesteśmy otwarci, udostępniając pomieszczenia szkoły na potrzeby magazynu. Pomoc otrzymują potrzebujący, którzy nie poradzą sobie sami: seniorzy w trudnej sytuacji, osoby z niepełnosprawnością czy też rodziny o trudnej sytuacji życiowej spowodowanej nieszczęściem pożaru lub ciężkiej choroby. Chętni nauczyciele, uczniowie i absolwenci są wolontariuszami. Dyrekcja, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły kolejny raz zostają darczyńcami. To dzięki nim udało się przygotować paczki dla samotnej i schorowanej pani Aliny. Zorganizowaniem tej pomocy wytrwale zajmowała się pani Joanna Szymańska. W tym roku w naszym rejonie udało się pomóc 21 rodzinom, którym darczyńcy przygotowali niezbędne rzeczy, by zmienić na lepsze ich sytuację. Już od 15 grudnia br. przyjmowaliśmy w szkole darczyńców z przygotowaną pomocą. Dodatkowo Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali akcję pomocy dla podopiecznych wolontariatu. Młodzież mogła się wykazać swoją ofiarnością przynosząc produkty żywnościowe i środki czystości. Paczki przez nich przygotowane też trafiły do podopiecznych. Przyniosły wiele radości i były miłą niespodzianką w okresie przedświątecznym.

Dziękujemy każdej zaangażowanej osobie: darczyńcom, kierowcom, organizacjom i firmom udostępniającym samochody potrzebne do transportu oraz drużynie wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych: siostrze Darieli, pani Agnieszce  Łukasik, uczniom: Wiktorowi Cap, Wiktorii Gruszczyńskiej, Emilii Oponowicz, Kacprowi Puszkarskiemu, Zuzannie Wasiluk; absolwentom szkoły: Weronice Konatek, Wiktorii Marciniuk, Wiktorii Paluszkiewicz, Pawłowi Wasilukowi. To na nich spoczywa odpowiedzialność pracy wolontariackiej już od miesiąca września tego roku do maja 2024 roku. Doświadczeni wiedzą, że to ogrom pracy, ale też czas dobrych przeżyć. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę dyrekcji za otwartość dla działań kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

 

Skip to content