Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły co roku uczniowie klas maturalnych wyjeżdżają na Jasną Górę prosić Matkę Bożą o łaski i pomoc w zdaniu matury. Tak było i w tym roku…
W dniu 22 marca 2019 roku odbyła się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy zorganizowana przez s. Darielę  dla młodzieży, która w tym roku zdaje egzamin dojrzałości. W wycieczce wzięło udział 67 uczniów z klas maturalnych naszej szkoły oraz opiekunowie: p. Katarzyna Sakiewicz, p. Joanna Bobruk, p. Monika Rosińska, p. Krzysztof Jurek oraz p. Piotr Matuszewski. Wyjazd maturzystów zorganizowany był wspólnie z maturzystami z naszego ogólniaka. Przewodnikiem i organizatorem był ks. Paweł Madaliński.
Pielgrzymka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 4.45 przy kościółku św. Piotra i Pawła.  Do Częstochowy dojechaliśmy o godzinie 11.30, po czym udaliśmy się  przed Wizerunek Matki Bożej, aby przez krótką chwilę popatrzeć w „oczy Maryi” i powierzyć jej swoje sprawy. Następnie udaliśmy się  do Kaplicy Różańcowej, w której odbyła się: konferencja wygłoszona przez ks. Pawła,  medytacja słowno – muzyczna, nabożeństwo pokutne i droga krzyżowa. O godzinie 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu, po której był czas na osobistą rozmowę z Maryją. Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim wraz ze wszystkimi pielgrzymami.
Duchowa moc tego miejsca sprawia, że wiele osób wybiera się właśnie do Częstochowy, dlatego i My postanowiliśmy ujrzeć ten cudowny obraz. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.  Dziękujemy s. Darieli i ks. Pawłowi za trud organizacji oraz p. dyr Robertowi Matejkowi za umożliwienie nam wyjazdu na spotkanie z Częstochowską Matką.