Światowy Dzień Liczby π

14 marca w Światowym Dniu Liczby π w „Ekonomiku” po raz pierwszy obchodziliśmy święto tej liczby. Na tę okoliczność w wielu miejscach szkoły pojawiły się plakaty przygotowane przez uczniów naszej szkoły zapowiadające „Dzień Liczby π w Ekonomiku”, wszystkie korytarze  zostały ozdobione łańcuchami odwzorowującymi rozwinięcie liczby π do 178 miejsca po przecinku, w rozwieszanie których włączyli się szczególnie uczniowie z klas 3i1, 3i2, 1i1, 1tl, 3tl. Również pracownie matematyczne i świetlica szkolna zyskały specjalny wystrój, nawiązujący do liczby π.

Tego dnia zamiast tradycyjnych lekcji matematyki i informatyki uczniowie zapoznali się z różnymi ciekawostkami związanymi z liczbą π, rozwiązywali krzyżówki matematyczne oraz uczestniczyli w konkursach i quizach.  Został też przeprowadzony coroczny szkolny konkurs matematyczny „Myślenie nie jest wstydem” oraz konkurs na wypisanie jak największej liczby cyfr z rozwinięcia liczby π.

Jak święto to muszą być przysmaki. Uczniowie przygotowali babeczki,  muffinki, ciasteczka i pierniczki – wszystkie przyozdobione symbolem π.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się   w uczestnictwo i przygotowanie tego dnia, mamy nadzieję, ze na stałe zagości on w tradycji szkolnej.

Nauczyciele matematyki