Dzień Patronki Szkoły

Dzisiejszy dzień był szczególnym świętem w naszej szkole. Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Patronki Szkoły – Marii Dąbrowskiej – najwybitniejszej polskiej powieściopisarki dwudziestolecia międzywojennego, cenionej nowelistki, eseistki, autorki dramatów i prozy wspomnieniowej.

Wybór patrona szkoły jest zawsze trudny.  Patronem musi zostać osoba, która stałaby się wzorem dla młodzieży, wzorem do naśladowania. A jednocześnie musi być to postać bliska naszemu sercu, osoba która zachęci do poznawania otaczającego świata.

Taką osobą była Maria Dąbrowska, która swą obywatelską postawą dążyła do polepszenia stosunków zarówno społecznych jak i międzyludzkich. Najbardziej interesował ja człowiek i jego sprawy. Literaturę poimowała jako swoista sztuke słowa, która powinna służyć  do przekazywania ważnych treści społecznych i moralno-wychowawczych.

Klasy pierwsze potwierdziły znajomość sylwetki patronki szkoły, biorąc udział w quizie dotyczącym życia i twórczości Marii Dąbrowskiej.

Zaprezentowały również stroje z epoki XX lecia międzywojennego.

Klasy drugie pokazały swój talent wokalno-taneczne w znanych wszystkim przebojach.

Klasy trzecie zaprezentowały lubiane przez wszystkich kabarety.

Wszystkie występy były perfekcyjnie przygotowane. Wiele z nich rozbawiło publicznośc do łez.

W kategorii „Quiz” oraz „Strój z epoki” zwycięzyła klasa 1i1.

W kategorii „Najlepszy teledysk” zwycięzcą została klasa 2i1, prezentująca „Orkiestry dęte”.

W kategorii „Najlepszy kabaret” najlepszą została klasa 3e, przedstawiająca skecz „Małżeństwo idealne”

Następnie pan dyrektor Robert Matejek wręczył nagrody zwycięzcom Olimpiady z Języka Angielskiego i Olimpiady z Języka Rosyjskiego.

Apel przygotował Samorząd Uczniowski. Nad całością czuwały jego opiekunki: p.Paulina Lesisz i p. Izabela Hodun. Prowadzenie: Marcelina Sposób i Karol  Korolczuk. Nad oprawą muzyczną czuwał szkolny zespół muzyczny. Wrażenia taneczne zapewnili nam, nasi niezawodni szkolni mistrzowie Dominika Chalimoniuk i Patryk Zbucki. Dziękujemy.