Przeprowadzone prelekcje z funkcjonariuszem policji w roku szkolnym 2017/2018

 „Patrz i słuchaj”   

Przy współpracy z Miejską Komendą Policji w Międzyrzecu Podlaskim zostały przeprowadzone dwie prelekcje „Patrz i słuchaj”, której celem było przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, zwłaszcza pieszym, na zagrożenia związane między innymi z: bezpośrednim wejściem na jezdnię przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych , wejściem na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzeniem nieprawidłową stroną drogi, korzystając z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

„Bezpieczne wakacje”

Tematem drugiej prelekcji były „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, poruszone zostały tematy tj.: handel ludźmi, zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego zachowania podczas korzystania ze zbiorników wodnych, jazda pod wpływem alkoholu, konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania i rozprowadzania środków psychoaktywnych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bezpieczne korzystanie z sieci oraz odpowiedzialność karna za umieszczanie niedozwolonych treści w internecie.

Prelekcje zorganizowała p. Elżbieta Stefaniuk – pedagog szkolny.

Skip to content