Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbył się w dniach 4 -5 czerwca w Niepokalanowie. W ostatecznych eliminacjach spotkało się  118 finalistów – przedstawicieli każdej diecezji, wyłonionych w ramach wcześniejszych etapów konkursu z prawie 30 000 wszystkich uczestników. Eliminacje składały się z dwóch części: pisemnego testu oraz odpowiedzi ustnych.  Diecezję siedlecką i naszą szkołę reprezentował już drugi raz Tomasz Waszkiewicz z klasy III E. Po ogłoszeniu wyników części pisemnej, młodzież wzięła udział w etapie ustnym konkursu. Tytuł laureata zdobyło siedmioro uczestników, natomiast na zwycięskim podium stanęły trzy osoby. Najlepszą okazała się Kamila Paluch z archidiecezji krakowskiej. Tomek wykazał się dobrą znajomością wybranych ksiąg biblijnych podczas kolejnych etapów konkursu, za co dziękujemy i gratulujemy wytrwałości w poznawaniu tajników Biblii.

Podczas pobytu w Niepokalanowie młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w nabożeństwie Słowa Bożego, uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych podczas Apelu Jasnogórskiego oraz w koncercie zespołu „Wyrwani z niewoli” – chrześcijańskiej formacji hip-hopowej. Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie Niepokalanowa. Wszyscy uczestnicy zgromadzili się też na uroczystej Eucharystii, którą w bazylice Matki Bożej Niepokalanej sprawował bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Hierarcha zwrócił uwagę na relacje, które tworzą się w poszczególnych etapach konkursu biblijnego. To wielkie dobro i nowa rzeczywistość, zalążek bardzo dobrych środowisk – ocenił ksiądz biskup. Koordynatorzy z „Civitas Christiana” obok eliminacji proponują uczestnikom udział w warsztatach biblijnych, nabożeństwach Słowa Bożego czy spotkaniach z ludźmi, którzy swoje życie oparli na Ewangelii. Organizatorzy podkreślają jednak, że prawdziwie zwycięzcą jest każdy, kto sięgnął po Słowo Boże, zachwycił się nim i wprowadza je w swoje życie.