PRAKTYKI ZAWODOWE W PORTUGALII 19.04 – 13.05.2017r.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej odbyła trzytygodniowe praktyki zawodowe w portugalskich firmach informatycznych. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu ERASMUS + i objął zawód technika informatyka. W wolnym czasie uczniowie mieli okazję zwiedzić obecną stolicę Portugalii – Lizbonę, Fatimę w setną rocznicę objawień, malownicze miasteczko uważane za pierwszą stolicę kraju – Guimaraes, winiarnię w Porto,  jak i wiele innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Po drodze mieliśmy przyjemność dodatkowo przetrzeć szlaki najpiękniejszych zabytków w Paryżu we Francji oraz zetknąć się z secesyjnym dziełem sztuki Antonio Gaudiego – świątynią Sagrada Familia w Barcelonie w Hiszpanii.  Dodatkowo odwiedziliśmy również największy stadion w Europie, na którym FC Barcelona rozgrywa swoje mecze. Połączenie przyjemnego plażowania nad Oceanem Atlantyckim z pożytecznym kursem języka portugalskiego oraz praktykami w języku angielskim pozostaną na długo w naszej pamięci.

Skip to content