Miesięczne archiwum: wrzesień 2020

Dzień Chłopaka po MĘSKU w internacie

W internacie dziewczęta przygotowały niespodziankę z męskim akcentem. Oczywiści było też coś słodkiego. Jednak nie tylko słodko, także na sportowo – panowie dostali dodatkowe komplety rakietek do tenisa stołowego. Trochę treningu i wyłonimy mistrzów rakiety.

W tym szczególnym dniu życzymy Wam kochani chłopcy aby spełniły się Wasze marzenia.

Dziewczęta oraz wychowawczynie z internatu ZSE

 

 

 

 

Młodzieżowa Rada Internatu 2020/2021

 

 

 

W wyniku przeprowadzonych w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych wyborów w dniu 22.09.2020 r. została wybrana

MŁODZIEŻOWA RADA INTERNATU

na rok szkolny 2020/2021

Przewodniczący

TOMASZ SULEJ

Zastępca przewodniczącego

ZUZANNA MIRONIUK

Skarbnik

ERNEST OKSENIUK

Skarbnik

JAKUB USS

Członek Młodzieżowej Rady Internatu

PIOTR WITKOWSKI

Dzień koloru – WRZESIEŃ 2020

Światowy Dzień Emotikona i Emoji  w ZSE

Nazwa „emotikon” powstała z połączenia słów ‘emotion’ i ‘console’ , w skrócie con. (konsola, klawiatura). Mało kto wie, że pierwszy znaczek  🙂  pojawił się jeszcze przed erą komputerów w satyrycznym magazynie „Puck”. Po raz pierwszy komputerowy emotikon został użyty przez profesora Scotta Fahlamana 19.09.1982 roku. Emotikonem nazywamy ideogram złożony z ciągu znaków typograficznych mających wyrazić i przekazać odbiorcy nastrój osoby redagującej  wiadomość. Utworzony w ten sposób ciąg znaków jest odzwierciedleniem wyrazu twarzy, zwykle odwróconym w stosunku do tekstu o 90 stopni np.:  🙁

Współczesne telefony oraz komunikatory automatycznie przekształcają tak użytą emotikonę w  emoji.  Emotikony , a zwłaszcza emoji są tak popularne na całym świecie, że tworzone są filmy, których głównymi bohaterami są emoji np. film wyprodukowany w USA zatytułowany  „Emotki”.

W  bibliotece ZSE z okazji  Światowego  Dnia Emotikona i Emoji odbył się konkurs plastyczny. Uczniowie przygotowali  własne projekty emoji. Ogłoszenie wyników konkursu już wkrótce. Czytelnicy otrzymali w prezencie pamiątkowe zakładki , a na lekcjach bibliotecznych można było wysłuchać prelekcji na temat : Emotikony i emoji jako forma komunikacji i wyrażania uczuć  w wiadomościach tekstowych.  Młodzież mogła poznać zasady wykorzystywania  emoji  w korespondencji  oraz zasady interpunkcji  obowiązujące przy ich stosowaniu.

 

Międzynarodowy Dzień Emotikona

Światowy Dzień Emotikona obchodzony jest 19 września. Biblioteka ZSE zaprasza uczniów do udziału w szkolnym konkursie plastycznym, na który należy przygotować własny projekt emotki. Żółte kulki dostępne są w bibliotece. Uczestnicy konkursu powinni je ozdobić według własnego pomysłu. Uczniowie mogą przygotować także własny projekt graficzny emoji. Prace należy złożyć w szkolnej bibliotece do 21 września (poniedziałek).

Tego dnia zapraszamy do biblioteki również czytelników. Do każdej wypożyczonej książki zostanie dołączona pamiątkowa zakładka z emotikonami.

21 września w bibliotece szkolnej będzie można wysłuchać krótkiej prelekcji na temat: Emotikony i emoji jako forma komunikacji i wyrażania uczuć w wiadomościach tekstowych.

Wywiadówka

Zebranie dla rodziców uczniów z klas pierwszych oraz zainteresowanych rodziców uczniów z klas starszych odbędzie się w dniu 11.09.2020r o godz. 17:00 w sali gimnastycznej.

Zapraszamy

Kiermasz podręczników szkolnych

Projekt unijny „Zawodowcy z powiatu bialskiego”

Nasza szkoła od tego roku szkolnego 2020/2021 przystąpiła do udziału w projekcie unijnym „Zawodowcy z powiatu bialskiego”. Jest to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe i jest skierowany do uczniów oraz nauczycieli czterech szkół zawodowych prowadzonych przez powiat bialski.

Projekt ten będzie realizowany przez 3 lata i jest zwrócony do wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach: informatyka, programisty, ekonomisty, logistyka, spedytora i reklamy.

Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji i kwalifikacji zawodowych uczniów i nauczycieli.  Uczniowie zdobędą dodatkowe uprawnienia, uzyskają dodatkową wiedzę i umiejętności zawodowe dzięki udziałowi w zajęciach specjalistycznych, wzbogacą swoje doświadczenie stażami zawodowymi u pracodawców, będą mieli możliwość pracować w nowocześnie wyposażonych pracowniach zawodowych. Nauczyciele dzięki dodatkowym kompetencjom i doświadczeniu zapewnią uczniom większe szanse na zatrudnienie po ukończeniu szkoły. W wyniku realizacji projektu nastąpi intensyfikacja współpracy z pracodawcami, szkołami wyższymi, aktualizowanie wiedzy przez nauczycieli, zdobywanie dodatkowych uprawnień przez uczniów, uzupełnienie wyposażenia pracowni przedmiotów zawodowych.

Zapraszamy chętnych uczniów do udziały w zajęciach dodatkowych: język angielski zawodowy, matematyka w informatyce, grafika komputerowa dla reklamy, praktyczne zastosowania w transporcie i logistyce, rachunkowość, obsługa kas fiskalnych i  programowanie robotów. Ponadto chętni uczniowie będą mogli uczestniczyć w kursach, zdobywając przez to dodatkowe uprawnienia zawodowe: operator wózków widłowych,  operator drona  oraz płatnych stażach zawodowych w międzyrzeckich przedsiębiorstwach, nabywając przez to umiejętności praktycznego wykonywania swojego zawodu.

Pierwsze zajęcia już od października!!! Wszelkich informacji udzieli koordynator szkolny projektu pani Monika Rosińska. Serdecznie zapraszamy !!!

regulamin rekrutacji

karta zgłoszeniowa

karta zgłoszeniowa 2

oświadczenie RODO

Skip to content