Miesięczne archiwum: Listopad 2019

Czekoladowa dyskoteka w internacie

Młodzież z internatu wraz z wychowawczynią Magdaleną Jóźwik zorganizowała integracyjny wieczór z czekoladą i muzyką w tle.

Zajęcia kulinarne udały się wyśmienicie, fontanna czekolady podobała się wszystkim uczestnikom. Mogliśmy wspólnie spędzić czas i świetnie się przy tym bawić przy muzyce i dyskotekowym oświetleniu.

 

 

PODSUMOWANIE ROKU KULTURY LUDOWEJ.

Szkolne Koło Teatralne zorganizowało prezentacje sylwetek twórców lokalnych w ramach działań związanych z Rokiem Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim.

Członkowie koła, pracując w grupach, przygotowali prezentacje sylwetek panów Franciszka Jerzego Stefaniuka, Ryszarda Kornackiego i Kamila Jędruchniewicza. Po zakończeniu prezentacji Pan Kamil Jędruchniewicz opowiadał o swoich zainteresowaniach kulturą słowiańską oraz wspominał naszą szkołę, której jest absolwentem.

 

 

Dyskoteka szkolna

Serdecznie zapraszamy!!!

Zwycięstwo !!!

17 listopada 2019 roku szkolny zespół muzyczny zajął  I  miejsce na XIX Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Zespół wystąpił w składzie:

Julia Gil kl. IVe

Patrycja Nurzyńska kl. IVtl

Kinga Ignaciuk kl. IIIe

Marcin Kaczanowicz kl. IVi2

Opieka: Paweł Prokopiuk. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy !!!

Konkurs historyczny „Międzyrzec- Historia- Dzień dzisiejszy”

20 listopada 2019 roku odbył się miejski etap konkursu  „Międzyrzec- Historia- Dzień dzisiejszy” organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

W tym roku uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością historii Międzyrzeca obejmującą lata II wojny światowej (1939-1945).

Szkolny etap konkursu został przeprowadzony w październiku 2019 r. Spośród  uczniów biorących udział w pierwszym etapie najlepsze wyniki uzyskali : Kacper Kieruczenko (4i1) , Piotr Sosnowski (1p), Bartosz Saczuk (1ip).

Finałowy etap konkursu odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury i zgromadził przedstawicieli szkół podstawowych oraz średnich. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, a Kacper Kieruczenko otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Wieczór filmowy w internacie

Korzystając z faktu, że jutro mamy na 10.00 do szkoły Rada Młodzieżowa Internatu zorganizowała wieczór filmowy.

Była akcja, wybuchy i zabawne sytuacje. Film podobał się wszystkim nawet wybrednym kinomanom.

Kiermasz charytatywny na rzecz dziecięcego hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Jesteście wielcy! Widać to po ilości przygotowanych przez Was ciast i sałatek 🙂 Tak trzymać! Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję charytatywną na rzecz chorych dzieci przebywających w hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają tak wielkie serca i wiedzą, że dobro powraca!!! Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1550 zł. Pieniążki zostaną wpłacone na konto lubelskiego hospicjum. Opiekunkami akcji były panie: Izabela Jakimiak, Joanna Pióro i Monika Rosińska.

 

FINAŁ KONKURSU MATMISTRZ

18 listopada 2019 roku w IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbył się finał konkursu matematycznego MatMistrz 2019.
Konkurs MatMistrz był skierowany do uczniów klas maturalnych, szkół z terenu miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, a w szczególności do tych, które realizują podstawę programową w zakresie rozszerzonym.
Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w szkołach średnich powiatu bialskiego 18 października 2019 r. W naszej szkole do tego etapu przystąpiło ośmiu uczniów klas maturalnych. Najlepsze wyniki uzyskali (i tym samym zakwalifikowali się do finału) Michał Kalinka z kl. 4e i Adrian Jóźwik z kl. 4TL.
W finale wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół: I LO, II LO, IV LO, Liceum Katolickie oraz ZSE im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Michałowi i Adrianowi serdecznie gratulujemy. Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach, a także trzymamy kciuki za egzaminy z kwalifikacji zawodowych i za matury. 🙂

 

Akcja rejestracji dawców szpiku

28 listopada 2019 roku (czwartek) po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych, których potrzebują osoby chore na nowotwory krwi tj. białaczka.

Żeby zostać potencjalnym Dawcą wystarczy, że będziesz miał ze sobą dowód osobisty, wypełnisz formularz z danymi osobowymi i za pomocą specjalnych pałeczek pobierzesz wymaz z wewnętrznej strony policzka.

Uwaga! Rejestrować się mogą osoby, które ukończyły 18 r.ż.  oraz te, które w dniu rejestracji nie przekroczyły 55 r.ż. Rejestracja odbywała się będzie w szkolnej świetlicy w godzinach 8.00-13.00.

Wielu z waszych kolegów już się zarejestrowało. Zachęćcie znajomych.

Warto pomagać.

Prelekcja dla rodziców

W dniu 15 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla rodziców dotycząca uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Celem spotkania było podniesienie świadomości opiekunów w zakresie działania mechanizmu uzależnienia oraz rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych świadczących o tym, iż dziecko może być zagrożone lub zażywa środki uzależniające.

Spotkanie poprowadził Pan Przemysław Kurkowski – pracownik Powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dziękujemy!!!

Próbna matura z Operonem

Uwaga maturzyści!!!

W dniach od 19  do 22 listopada 2019 roku w naszej szkole odbędzie się  matura próbna z Operonem. Obecność obowiązkowa !!!

Próbne egzaminy z kwalifikacji zawodowych

18.11.2019r. o godz. 13:30 zostanie przeprowadzony próbny egzamin z kwalifikacji zawodowych dla uczniów z klas czwartych oraz 3r (część pisemna – kwalifikacje: AU.29, A.32, A.36, E.14).

 

Spotkanie z poetą Ryszardem Kornackim

W środę 13 listopada Szkolne Koło Teatralne zorganizowało spotkanie z panem Ryszardem Kornackim, międzyrzeckim poetą i pedagogiem. Bardzo ciekawie opowiadał on o swojej twórczości oraz o znanych ludziach, których w życiu spotkał. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach cyklu poświęconego twórcom lokalnym.

Spotkanie zorganizowała: Jolanta Zbucka

 

Dołącz do ludzi o wielkich sercach

Już w najbliższy czwartek tj. 14.11.19 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny.

Kolejny raz połączymy siły i serca by pomóc dzieciom z Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

 

Spotkanie z rodzicami w internacie

Dnia 15.11.2019 o godzinie 16:00  odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów mieszkających w internacie.

Skip to content