Miesięczne archiwum: Kwiecień 2019

Pożegnania nadszedł czas…

W piątek 26 kwietnia 2019 roku uczniowie klas czwartych po prawie 4 latach zakończyli edukację w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Na uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły przybyli znakomici goście oraz cała społeczność szkolna. Książkami nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, laureaci konkursów pozaszkolnych oraz uczniowie angażujący się w życie szkoły. Zegarki otrzymali uczniowie ze 100 procentową frekwencją. Nagród było ponad 80 a gratulacji i podziękowań jeszcze więcej. Klasy trzecie wręczyły swoim kolegom drobny upominek oraz zadedykowały piosenkę. Absolwenci kwiatami podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom. W oczach niejednego z nich kręciła sie łza. Ale to nie czas na łzy. To Wasz czas, pora iść….

„Iść, ciągle iść w stronę słońca
W stronę słońca aż po horyzontu kres”

Absolwenci klasy IV i1 z wychowawczynią p. Joanna Pióro i wicedyrektorem p. Andrzejem Stachnio

Absolwenci klasy IV i2 z wychowawcą p. Piotrem Matuszewskim i wicedyrektorem p. Andrzejem Stachnio

Absolwenci klasy IV tl z wychowawcą p. Jackiem Domańskim i wicedyrektorem p. Andrzejem Stachnio

Absolwenci klasy IV e z wychowawczynią p. Katarzyną Bojczuk i wicedyrektorem p. Andrzejem Stachnio

Absolwenci klasy IV h z wychowawczynią p. Ewą Rysak i wicedyrektorem p. Andrzejem Stachnio

Zaproszenie na zakończenie roku szkolnego Maturzystów 2019

„Czas goi rany, wspomnieniami rekompensuje nam to, co straciliśmy”

Dyrekcja, grono pedagogiczne i cała społeczność szkolna mają zaszczyt zaprosić Tegorocznych Abiturientów na uroczyste pożegnanie klas maturalnych, które odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy. Wszystkich obowiązuje strój galowy.

Befreien Sie sich von Ihren Zweifeln! Wetten auf die League of Legends ist sehr einfach

 

Ogłoszenie

Przypominamy maturzystom o przyniesieniu kalkulatorów na egzamin maturalny z matematyki, geografii i informatyki. Podpisane kalkulatory należy złożyć w pokoju nauczycielskim:

  • na matematykę u pani B. Witkowskiej,
  • na geografię u pani K. Bojczuk,
  • na informatykę u pani R. Stachnio.

Wielkanoc 2019 – Życzenia Świątecznie Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo

Proszę przyjąć, z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości dla Was, i Waszych najbliższych.

Krytycy Czajkowskiego zarzucali jego Hymnowi Cherubinów, że płytki, że nie oddaje natury świąt – pozostawiam to Państwa ocenie. Przeżyjcie święta głęboko, zgodnie z ich naturą i tak jak potraficie najlepiej.

Opus citatum : https://www.youtube.com/watch?v=OPlK5HwFxcw

Wywiadówka

OGŁOSZENIE

W dniu 25 kwietnia 2019r. (czwartek)
o godz.17:00 odbędzie się
wywiadówka.

Zapraszamy rodziców i opiekunów.

SUKCES GABRIELI WNUKOWICZ PODCZAS OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ

Gabriela Wnukowicz – uczennica kl. II E zajęła III miejsce podczas XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

W dniach 3 – 4 kwietnia 2019 roku w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach trwał dwudniowy finał XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Do zmagań przystąpili finaliści etapów diecezjalnych z całej Polski. Wydarzeniu patronuje Minister Edukacji Narodowej.

W dniu 4 kwietnia 2019 roku ok. 70 uczniów szkół ponadgimnazjalnych sprawdzało swoją wiedzę z wybranej lektury oraz z treści Ewangelii świętego Mateusza. Po części pisemnej Gabrysia znalazła się wśród pięciu uczniów rywalizujących ze sobą podczas części ustnej o kolejne miejsca na podium. Zmagania nie były łatwe, trzeba było dobrze odpowiedzieć na wylosowane pytania zarówno przed komisją jak i przed publicznością. Ostatecznie nasza uczennica Gabrysia zajęła III miejsce, zdobywając  tytuł laureata oraz nagrodę w postaci tabletu i indeksów na wybrane kierunki kilku uczelni wyższych. Gratulujemy wytrwałości i sumienności w pogłębianiu wiedzy religijnej!!! Życzymy dalszych sukcesów. Gabrysia do olimpiady przygotowywała się pod kierunkiem s. Darieli natomiast podczas finału opiekę sprawowała pani Ewa Stefaniak.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI zachęca do udziału w akcji „KOSZE ZA GROSZE”.

Celem akcji jest zebranie pieniędzy na zakup koszy do segregacji odpadów w naszej szkole. Klasy, które uzbierają najwięcej groszy otrzymują cenne nagrody!

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „Myślenie nie jest wstydem”

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby π w naszej szkole 14 marca 2019r został przeprowadzony konkurs matematyczny „Myślenie nie jest wstydem”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów Ekonomika. W tym roku w konkursie wzięło udział 31 osób. Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradził sobie uczeń klasy 4i1 – Marcin Bełkot, który zdobył 88% punktów. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 4i2 – Jakub Sójka.
Trzecie miejsce ex aequo zdobyli:
Adrian Jóźwik kl. 3TL
Karolina Uchaniuk kl. 4e
Węgrzyniak Patrycja kl. 4TL.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Wyjście do kina na film „Kurier”

Uczniowie, którzy zadeklarowali (na listach) chęć wyjścia do kina na film „Kurier”.  Zbiórka w dniu 15.04.2019 r. w szkole o godzinie 10.30 i wyjście do kina na godzinę 11.00

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY

Niniejszym informuję, że Zarząd Ogniska ZNP w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim podjął decyzję, że od dnia 12.04.2019r. godz. 15:30 zostaje zawieszony na czas nieokreślony protest pracowników ZSE w Międzyrzecu Podlaskim. W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne od dnia 15.04.2019r. będą się odbywały zgodnie z planem lekcji.

Robert Matejek

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY

Niniejszym informuję, że STRAJK w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim trwa do odwołania. O zmianie sytuacji zostaną Państwo poinformowani na stronie www szkoły i w e-dzienniku.

Robert Matejek

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY

Strajk szkolny

KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA ZUZI

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły zaangażowała się w dobroczynny cel, wsparcie rehabilitacji Zuzi z Międzyrzeca Podlaskiego. Dziewczynka ma 2 latka i  dzielnie walczy z chorobą. Trisomia mozaikowa chromosomu 9 to bardzo rzadka choroba genetyczna, w Polsce odnotowano tylko kilka przypadków. Dzięki determinacji rodziców Zuzia systematycznie jest poddawana rehabilitacji i rzeczywiście widać pozytywne skutki. Obecnie w naszym rejonie są zbierane nakrętki i organizowane różne inne formy pomocy dla Zuzi. Zebrane fundusze podczas naszego szkolnego kiermaszu zasilą konto z celem szczegółowym: turnus rehabilitacyjny dla Zuzi. Dzięki ofiarności wszystkich zaangażowanych zebraliśmy kwotę 1500 zł. Kiermasz odbył się w dwóch turach: 21 marca podczas dni otwartych naszej szkoły oraz 1 kwietnia 2019 roku. Organizacją zajęła się klasa II e i II r oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Całość koordynowały panie: Henryka Markiełow, Bożena Witkowska i s. Dariela.

Dziękujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za smaczne sałatki i pyszne ciasta. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za zintegrowanie się w tak szczytnym celu, za liczne odwiedzanie stoiska kiermaszu i wsparcie finansowe.

https://www.facebook.com/Zuzia-Ma%C5%82a-Wojowniczka-691580937870053/

 

Wyniki konkursu Maks Matematyczny

Konkurs został przeprowadzony w czwartek 7 marca 2019r. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas 3 i 4 kształcących w zawodzie technik informatyk.
Najlepsze wyniki w naszej szkole osiągnęli:
Sójka Jakub kl.4i2 zajmując 4 miejsce w województwie, Zień Michał kl. 4i2 – 6 miejsce w województwie oraz Ostapiuk Łukasz kl. 3i2 – 8 miejsce w województwie.
Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne.Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązywanie 2 zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych.
Serdecznie gratulujemy