Dzienne archiwum: 13 grudnia 2018

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu bialskiego

Całoroczne zmagania sportowe uczniów szkół powiatu Bialskiego podsumowano we wtorek 12 grudnia 2018 roku na uroczystości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Wydarzenie uświetniła obecność gości: Pana Mariusz Filipiuka – Starosty Powiatu Bialskiego, Pana Janusza Skólimowskiego- Wice Starosty Powiatu Bialskiego, Pani Małgorzaty Kiec – Dyrektora Delegatury Kuratorium w Białej Podlaskiej, Pana Macieja Kosika – Wice Prezesa Lubelskiego Szkolnego Związku Sportowego i Przewodniczącego Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego w Białej Podlaskiej, Pana Andrzeja Mironiuka. 
W trakcie uroczystości swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Piosenkę Bence Joy Raptide wykonali Milena Ancuta i Maciej Trojanowski, a Julia Gil przy akompaniamencie gitary oraz perkusji
na których grali Maciej Trojanowski oraz Bartosz Prokopiuk zaśpiewała
piosenkę Dafi Mercy. Nie obyło się bez pokazu tańca – walca angielskiego, tango, rumby oraz jive’a w wykonaniu finalistów Ogólnopolskiego Turnieju tańca Towaryskiego w Krakowie, zdobywców I Miejsca w OTTT w Łomiankach, II Miejsca w OTTT w Białej Podlaskiej oraz III Miejsca w Warszawie – Dominiki Chalimoniuk oraz Patryka Zbuckiego. Break Dance zatańczył Jakub Wachowicz. Swój sportowy talent zaprezentował również Paweł Nast – Wicemistrz Polski 2017 w akrobatycznej jeździe na rowerze.  

Puchary otrzymali uczniowie, nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrektorzy szkół w kategoriach:
Igrzyska dzieci  szkół do stu uczniów;
Igrzyska dzieci szkół powyżej stu uczniów;
Igrzyska młodzieży szkolnej;
Licealiada.

W Licealiadzie przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Zespół Szkół w Janowie Podlaskim

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim
IV miejsce – Zespół Szkół w Małaszewiczach
V miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach
VI miejsce – Zespół Szkół CKR w Leśnej Podlaskej.

Wręczono również Wyróżnienia Starosty Powiatu Bialskiego nauczycielom za wyniki sportowe w finałach wojewódzkich oraz Nagrodę Starosty Powiatu Bialskiego.


SZLACHETNA PACZKA DZIĘKUJE ZA WSPARCIE

Finał Szlachetnej Paczki za nami. W dniach od 7 – 9 grudnia 2018 roku trwało wielkie święto paczkowego wsparcia. Już po raz szósty w naszej szkole znajdował się magazyn obejmujący rejon Międzyrzeca Podlaskiego. W naszym okręgu pomogliśmy 28 rodzinom oraz osobom samotnym. Dzięki ludziom, którzy rozumieją i czują, czym jest prawdziwa otwartość na drugiego człowieka, podczas Wielkiego Finału XVIII edycji Szlachetnej Paczki mądra pomoc dotarła do tysięcy potrzebujących. Szlachetna Paczka w całej Polsce pomogła prawie 17 000 rodzin. Dziękujemy panu dyrektorowi Robertowi Matejkowi za udostępnienie szkoły na magazyn Szlachetnej Paczki.

To historie tysięcy konkretnych osób – rodziców, którzy mimo przeciwności losu bohatersko walczą o lepszą przyszłość dla swoich dzieci, chorych i niepełnosprawnych,którzy nie poddają się i swoją postawą inspirują innych, samotnych seniorów, o których wszyscy zapomnieli, a oni nadal nie stracili nadziei i wiary w ludzi.Dziękujemy za ogrom dobroci, solidarności z potrzebującymi. Dziękujemy za zebrane przez młodzież produkty, które trafiły do 8 rodzin. Naszą wdzięczność kierujemy także do rodziców naszych uczniów. Społeczność naszej szkoły:nauczyciele, pracownicy i uczniowie wsparli również rodzinę wybraną z bazy Szlachetnej Paczki. Dzięki naszej pomocy poczuli się wyjątkowo. Ta rodzina i wiele innych będą mieć piękne święta. Dziękujemy za pracę podczas piątkowych przygotowań do finału:zapakowanie paczek i wspaniałe dekoracje. Dziękujemy członkom Szkolnego Koła Wolontariatu za systematyczne odwiedziny osób samotnych z terenu Międzyrzeca Podlaskiego. Wdzięczność należy się również uczniom –wolontariuszom magazynu, którzy z zaangażowaniem nosili paczki podczas finału.Za ciężką pracę dziękujemy. Jesteście wspaniałymi ludźmi. 

Szlachetna Paczka działa przez cały rok!Niebawem wolontariusze znowu odwiedzą rodziny i sprawdzą, jaką zmianę wywołało paczkowe wsparcie.