Dzienne archiwum: 6 grudnia 2018

Mikołaj w bibliotece szkolnej!

Dzisiaj tj. 6 grudnia uczniowie Ekonomika mogli spotkać św. Mikołaja w czytelni biblioteki szkolnej. Tym razem Mikołaj przybył z prezentami dla czytelników. Każdy, kto wypożyczył dzisiaj książkę, mógł liczyć na drobny upominek od św. Mikołaja, który był przekonany, że zarówno upominki jak i same książki sprawią  radość miłośnikom literatury. To książki przecież rozwijają wyobraźnię, a bez niej … czyż można uwierzyć w istnienie św. Mikołaja? Dzisiaj wspierały Mikołaja w rozdawaniu prezentów śnieżynki: Karolina Antoniuk i Kinga Sawicka oraz panie:  Izabela Jakimiak i Magdalena Wedziuk.

 

Św. Mikołaj, elf i śnieżynki z Ekonomika z wizytą na oddziale pediatrycznym

W dniu 6 grudnia św. Mikołaj, elf i śnieżynki  z Ekonomika odwiedzili małych pacjentów w międzyrzeckim szpitalu. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie św. Mikołaja. Wszystkie były odważne i chętnie odpowiadały na pytania św. Mikołaja, który nie zapomniał nawet o bardzo malutkich pacjentach. Uśmiech, który pojawiał się na małych twarzyczkach, był najwspanialszym podziękowaniem za otrzymane upominki. Św. Mikołaj  wyraził wdzięczność  pani ordynator Urszuli Świderskiej-Netczuk oraz paniom pielęgniarkom, które na co dzień troskliwie opiekują się małymi pacjentami, za umożliwienie spotkania z chorymi dziećmi. Opiekunkami młodzieży były panie: Joanna Pióro, Izabela Jakimiak i Monika Rosińska.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W bieżącym roku szkolnym młodzież naszej szkoły już po raz 11 przystąpiła do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Do etapu szkolnego, który odbył się 4 października 2018, przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły,  a w Polsce w zmaganiach logistycznych wzięło udział ponad 8000 uczestników.

W wyniku oceny testów w etapie okręgowym ZSE w Międzyrzecu Podlaskim reprezentować będzie w dniu 7 grudnia 2018 roku 4 uczniów: Małgorzata Pietruszka i Patrycja Węgrzyniak z klasy 4tl oraz Paweł Ognik i Adrian Jóźwik z klasy 3tl.  Tym razem uczniowie zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pana Leszka Jóźwika.

Wycieczka śladami polskiej historii

5 grudnia 2018r. trzy klasy (4i1, 1ei, 1i1) wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było kształtowanie szacunku do historii narodu polskiego, szczególnie istotne w związku z przypadającą w 2018r. 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Młodzież zwiedziła Muzeum Więzienia Pawiak i Muzeum Wojska Polskiego. Następnie udała się na seans filmowy „Miłość jest wszystkim”, wprowadzający w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Radosna atmosfera sprawiła, że przez całą drogę powrotną autokar rozbrzmiewał znanymi przebojami śpiewanymi przez uczestników wycieczki 🙂

Wyjazd zorganizowały panie: M. Wedziuk i J. Pióro, a opiekę sprawowały: pani I. Jakimiak i pani P. Lesisz.