Miesięczne archiwum: Listopad 2018

Pobyt uczniów na praktykach zagranicznych w Grecji

Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach Grecja rozpieszcza naszych uczniów :-))

 

Kiermasz charytatywny na rzecz dziecięcego hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Jesteście wielcy! Widać to po obfitości przygotowanych przez Was ciast i sałatek Tak trzymać! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną na rzecz chorych dzieci przebywających w hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Cieszymy się, że nasi uczniowie mają tak wielkie serce i wiedzą, że dobro powraca!!! Wspólnymi siłami uzbieraliśmy  1861,20 zł. Opiekunkami akcji były panie: Izabela Jakimiak, Joanna Pióro i Monika Rosińska.

Szlachetne serce społeczności Ekonomika

Wzorem lat ubiegłych wybraliśmy rodzinę w bazie Szlachetnej Paczki i zostaliśmy darczyńcami. Teraz wspólnymi siłami będziemy organizować pomoc. To konkretne rzeczy z listy najważniejszych potrzeb rodziny. Mamy nadzieję, że pomoc będzie prezentem, a osoby obdarowane poczują się wyjątkowo. Samorząd szkolny rozlosował listę potrzebnych produktów, które będą zbierane w klasach. Są to artykuły spożywcze i chemiczne. Zachęcamy chętne osoby do zaangażowania się w akcję. Liczymy na waszą ofiarność.

Na stronie szlachetna paczka.pl czytamy: „SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.”

Andrzejkowy turniej FORTNITE’a o puchar v-ce dyrektora Andrzeja Stachnio

Zapisy do czwartku w sali 306. (!!! Liczba miejsc ograniczona (8 w sali 310, 16 w sali 306, 18 w sali 304) - decyduje kolejność zgłoszeń)

Zwycięzcy z poszczególnych klas o godzinie 10.00 spotykają się w SALI306 i walczą o miejsca I, II, III oraz „bezcenne” nagrody ufundowane przez Dyrektora ZSE.

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Łukasz Ostapiuk zwycięzcą konkursu matematycznego!!!

Uczeń klasy 3i2 Łukasz Ostapiuk zajął 1 miejsce w województwie i 68 miejsce w kraju w internetowym i interaktywnym konkursie matematycznym „Maks matematyczny”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

 

 

Młodzież z internatu na koncercie w Szkole Muzycznej

W dniu 15 listopada 2018 roku, w czwartek młodzież z internatu uczestniczyła w Koncercie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Absolwenci ww szkoły zaprezentowali umiejętności muzyczne przed mieszkańcami miasta wprowadzając niezwykle bogaty repertuar utworów tamtego okresu.  Opiekunem wyjścia była p. Ewa Świerżewska.

Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych edycja 2017/18

Dnia 27 listopada o  godzinie 10 odbył się I (szkolny) etap Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowany w ramach projektu Lekcje z ZUS organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 3e i 4e. Łącznie 46 osób.  Najwyższy wynik uzyskała Julia Korolczuk, drugi wynik – Daniel Chwesiuk a trzeci – Julia Siejka, Aleksandra Trochimiuk, Eliza Korneluk oraz Tomasz Waszkiewicz.  Gratulujemy.

Osoby z trzeciego miejsca zmierzą się wkrótce w dogrywce, która wyłoni trzeciego kandydata do etapu wojewódzkiego.

 

Uwaga!!! 29-11-2018 próbny egzamin praktyczny z kwalifikacji E.14

Kiermasz na rzecz Dzięcięcego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Dnia 28 listopada 2018 roku (środa) odbędzie się  kiermasz ciast i sałatek, z którego dochód przeznaczony zostanie na Dziecięce Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Wierzymy, że nikt nie pozostanie obojętny na los chorych dzieci. Liczymy na wsparcie i ofiarność całej społeczności szkolnej.

 

Próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

W poniedziałek 26.11.2018 o godz. 8.00 odbędzie się próbny egzamin z kwalifikacji zawodowych – część pisemna.

Zdający proszeni są o stawienie się o godz. 7.30.

Staż informatyków w Grecji

W pięknych jesiennych okolicznościach informatycy z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim poszerzają swoje wiadomości podczas stażu w Grecji. To już kolejna grupa z naszej szkoły, która w tym roku mogła poznać kulturę i tradycję tego pięknego kraju. Liczymy, że w przyszły rok również będzie obfitował w takie wyjazdy.

 

 

 

 

 

Uczniowie ZSE na wystawie organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik

22 listopada uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wybrali wybrali sie na wystawę organizowana przez Centrum Nauki Kopernik.  Na sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim swoje interaktywne eksponaty rozstawił Naukobus.

W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego,  Naukobus docierama do miejsc, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie. W 2018 roku wystawa ma  dotrzeć do 140 małych miejscowości, a Planetobusem do kolejnych 20.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a doświadczeni edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymali także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

 

Warsztaty historyczne w Niemczech

W dniach od 14 do 19.11.2018 roku uczennica naszej szkoły Malwina Lewandowska z klasy 4tl oraz absolwent ZSE  Benek Lewandowski wzięli udział w EUSTORY NextGenerationSummit 2018 Makingpeace with History.  Warsztaty historyczne, w których uczestniczyło 120 praktykantów z 25 krajów, w tym po raz pierwszy z Mołdawii, Gruzji i Ukrainy, miały na celu zintegrowanie młodych historyków z Europy i spojrzenie na świat z różnych perspektyw. Wyjazd był jedną z nagród w ogólnopolskim konkursie historycznym „Historia bliska”, w którym młodzież z naszej szkoły pod opieką pani Marii Witkowskiej i pani Joanny Pióro, zajęła I miejsce.

Uczestnicy mogli wziąć udział w jednym z siedmiu warsztatów historycznych: „How to end a war?”, „The Art of Remembrance”, „Restitution of Art”, „Disturbing the Peace”, „War and Peacecast in Stone”, „Write YourOwnHistory” lub „Peace of Westphalia 1628”. W ich trakcie mogli stworzyć własne pomniki, wiersze, piosenkę rapową, dyskutować na temat Konferencji w Wannsee lub o tym, jak powinna była zakończyć się wojna. Mieli szansę zrozumieć, co dla każdego z osobna znaczy pokój i jak do niego doprowadzić. Wyjazd stał się okazją do zwiedzenia stolicy Niemiec. Uczestnicy warsztatów zobaczyli: Bundestag, berlińskie pomniki, muzea i dom konferencji w Wannsee.

W trakcie przerw i czasu wolnego, mieli możliwość poznać wspaniałych ludzi z różnych krajów, ich kulturę i zaznajomić się z ich zwyczajami. Pod koniec warsztatów  każda grupa przedstawiła to, co udało się jej stworzyć. To był naprawdę udany wyjazd! Gratulujemy Malwinie i Benkowi 🙂

Zwycięstwo Pani Joanny Pióro !!!

Pani Joanna Pióro zwyciężyła w plebiscycie: NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 w kategorii nauczyciela szkoły ponadpodstawowej w powiecie bialskim, zdobywając medal Marszałka województwa lubelskiego i awans do wojewódzkiego finału plebiscytu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Tylko do 20.11.2018 do godz. 20.00 trwa Plebiscyt Kuriera Lubelskiego – Nauczyciel na medal

Nauczyciel na medal! Głosujemy na naszą panią wicedyrektor Joannę Pióro wysyłając SMS’a o treści LNC.115 na numer 72355.

Głosowanie będzie trwać do wtorku, 20 listopada br. do godz. 20. Nauczyciel, który otrzyma najwięcej głosów zdobędzie medal Marszałka województwa lubelskiego - Jarosława Stawiarskiego i awans do wojewódzkiego finału plebiscytu. Informacji o akcji udziela Joanna Żołądek tel. 504058040, e-mail: konkurs@kurierlubelski.pl

Joanna Pióro – wyniki głosowania