Dzienne archiwum: 2 października 2018

OLIMPIADA INFORMATYCZNA – ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU

KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR – ZAPISY DO ETAPU PRÓBNEGO

Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2018 (wersja PDF – pobierz)

  • 17 września, godz. 7:00 – rozpoczęcie rejestracji na próbę konkursu.
  • 16 października, godz. 11:45 – zakończenie rejestracji na próbę konkursu.
  • 16-19 października 2018 r. – próbny Konkurs Bóbr (test próbny jest okazją dla uczniów, nauczycieli i szkół do sprawdzenia przygotowań do konkursu pod kątem technicznym i organizacyjnym).
  • 22 października, godz. 7:00 – rozpoczęcie rejestracji na konkurs właściwy.
  • 13 listopada, godzi. 11:45 – zakończenie rejestracji na konkurs właściwy.
  • 13-16 listopada 2018 r. – trwa Konkurs Bóbr 2018! W tym samym czasie uczestnicy konkursów Bóbr ze wszystkich krajów północnej półkuli przystępują do wykonywania zadań.
  • grudzień 2018 r. – ogłoszenie wyników konkursu.
  • marzec 2018 r. – uroczyste zakończenie konkursu połączone z wręczeniem nagród laureatom.

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”

Zbliża się finał konkursu „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Kinga Ignaciuk, Klaudia Sidorczuk, Jakub Kiryluk, Karol Korolczuk. Przygotowali oni krótki film poświęcony odznaczonemu Krzyżem Niepodległości Janowi Serdakowskiemu i zrealizowali szereg inicjatyw popularyzujących postać tego niezwykłego żołnierza. Zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu i znaleźli się wśród nagrodzonych, zdobywając wyróżnienie. Zostali zaproszeni na galę finałową, która odbędzie się 15 listopada w Teatrze Polskim w Warszawie. Opiekę nad uczniami realizującymi projekt sprawowały panie: Maria Witkowska i Joanna Pióro. Gratulujemy.

Konkurs „Matematyka w technice dla technika”

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas trzecich i czwartych do udziału w kolejnej już IX edycji konkursu „Matematyka w technice dla technika” organizowanym przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Zgłoszeń prosimy dokonywać do 22 października 2018 roku do nauczycieli matematyki. Serdecznie zapraszamy!!!

Spotkanie z policjantem

Przy współpracy z Miejską Komendą Policji w Międzyrzecu Podlaskim 1 października 2018 roku  została przeprowadzona prelekcja dla młodzieży naszej szkoły.

Jej celem było uświadomienie młodzieży konsekwencji i skutków jazdy pod wpływem alkoholu oraz nieprawidłowego poruszania się w ruchu pieszych. Poruszone również zostały tematy związane z konsekwencjami prawnymi oraz zdrowotnymi zażywania oraz rozprowadzania środków psychoaktywnych oraz temat jak być asertywnym . Spotkanie zorganizowała p. Elżbieta Stefaniuk – pedagog szkolny.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja GPW zapraszają do udziału w XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.

W dniu 24 września rozpoczyna się rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej.  W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 85 tys. zł.

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW. Partnerem strategicznym jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W SIGG mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i oddziałów gimnazjalnych, w zespołach liczących od 2 do 4 osób, pod opieką nauczyciela. W grze mogą uczestniczyć także uczniowie, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z zasadami funkcjonowania giełdy – dzięki kursom e-learningowym mogą uzupełnić wiedzę na ten temat. Gra jest dostępna dla uczniów z całej Polski, a udział w niej jest bezpłatny.

Pieniądze na rachunku inwestycyjnym są wirtualne, ale do wygrania jest już prawdziwe 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu. Ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe zostały przewidziane dla osób, które osiągną najlepsze wyniki w kursie e-learningowym. Najlepsi będą mieli okazję zobaczyć Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z bliska podczas Finału konkursu, który odbędzie się w Sali Notowań GPW.

Rejestracja trwa od 24 września do 20 października.Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na sigg@gpw.pl. Szkolnym opiekunem grup jest p. Katarzyna Bojczuk.

Jagielloński Turniej Matematyczny

Zachęcamy uczniów klas maturalnych do udziału w Jagiellońskim Turnieju Matematycznym!!! 
https://jtm.matinf.uj.edu.pl/