Miesięczne archiwum: Styczeń 2018

Warsztaty z języka polskiego dla maturzystów!!!

Uwaga Maturzyści!

Nauczyciele języka polskiego zapraszają na przedmaturalne warsztaty pisania wypracowań z języka polskiego, które będą się odbywały w każdą niedzielę, o godzinie 17.00, w internacie ZSE. Na zajęcia należy przynieść długopisy – potrzebne materiały otrzymacie na miejscu. Pierwsze zajęcia tuż po feriach – 11.02.2018.

Do matury zostało niewiele czasu – jednak wiele można się jeszcze nauczyć!!!

Aktywne spędzenie czasu wolnego w ferie zimowe

Chociaż aura zimowa nie sprzyja to 31.01.2018 roku  odbyły się zajęcia sportowe w naszej  szkole. Frekwencja dopisała, humory również. Młodzież rozegrała mecze z siatkówki i koszykówki. Były to miksy: chłopcy z dziewczynami.  Pomimo początkowej dezorientacji w drużynach, gra toczyła się wyśmienicie. Cieszymy się, że tak dużo osób podejmuje wysiłek fizyczny i pragnie zrelaksować się w ferie w ekonomiku.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki wychowania fizycznego.

 

Jesteśmy wśród 300 najlepszych techników w Polsce

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2018”.

Sztuka „Upiór w kuchni”

Dnia 26 stycznia 2018 roku w sali kinowej MOK odbyła się premiera spektaklu „Upiór w kuchni” przygotowanego przez Szkolne Kolo Teatralne ZSE pod kierunkiem pani Jolanty Zbuckiej. W tym roku nasz zespół liczy 34 osoby. Pracujemy w dwóch grupach. Jedna, już od czerwca ubiegłego roku zajmowała się spektaklem kryminalnym, natomiast druga grupa, od września, przygotowuje musical „Romeo i Julia”, oparty na słynnym dramacie Wiliama Szekspira. Na jego premierę zapraszamy 21 marca 2018. Koło Teatralne to nie tylko nauka dykcji, artykulacji oraz ekspresji. To także doskonały sposób nawiązywania przyjaźni, likwidowania nieśmiałości oraz ćwiczenie różnych technik zapamiętywania tekstu. Do naszej grupy można dołączyć w każdej chwili, mile widzimy wszystkie osoby, które chcą się realizować poprzez pracę w grupie, są kreatywne lub posiadają uzdolnienia aktorsko-wokalne. Nasze koło w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia, jego członkami byli wspaniali absolwenci, którzy na pewno dobrze wspominają czas tutaj spędzony. (Może podzielą się wspomnieniami?)

 

Wycieczka językowa do British Council – Warszawa

Dzień 25 stycznia 2018 roku dla 45 uczniów naszego ekonomika był pełen wrażeń. Uczniowie odwiedzili centrum językowe British Council, odkrywali zagadki w Escape Room, aktywnie ćwiczyli w hangarze 646, mieli czas wolny na Starówce oraz w Złotych Tarasach, a następnie wszyscy udali się do Multikina na interesujący film. Oby więcej takich wycieczek! Wyjazd zorganizowały nauczycielki języka angielskiego, panie: Izabela Hodun i Paulina Lesisz, a opiekunami podczas wycieczki byli: p. Jacek Domański, p. Magdalena Wedziuk i p. Monika Rosińska.

Dzień Patronki

W dniu 26 stycznia 2018r. „Ekonomik” świętował Dzień Patronki Szkoły Marii Dąbrowskiej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w którą włączyły się w formie rywalizacji wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie. Klasy pierwsze konkurowały w kategorii najlepszej prezentacji piosenki, klasy drugie przedstawiły różnorodne układy taneczne, zaś klasy trzecie przygotowały niecodzienny pokaz mody, w której podstawowym materiałem były surowce wtórne. W dniu tym swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Bialski Pan Mariusz Filipiuk, wręczając przyszłym informatykom i logistykom z naszej szkoły certyfikaty potwierdzające odbycie staży zagranicznych. Akademię swoim pięknym tańcem uświetniła nasza para taneczna Dominika Chalimoniuk i Patryk Zbucki. Całość przygotował i prowadził Samorząd Uczniowski pod kierownictwem opiekunów: pani Joanny Szymańskiej i pani Renaty Stachnio. Po akademii wszyscy udali się do kina, gdzie Szkolne Koło Teatralne wystawiło spektakl „Upiór w kuchni”.

Więcej na Facebook

Szkolny Konkurs Recytatorski

23 stycznia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce miłosnej. Poziom wykonawców był bardzo wyrównany. Jury w składzie: p. Izabela Jakimiak i p. Maria Witkowska nagrodziło:

  • Marcina Kaczanowicza z kl. 2i2 za brawurowe wykonanie ballady J.I. Kraszewskiego
  • Monikę Esterę Turyk z kl. 1e za poruszającą recytację utworu „Nie opuszczaj mnie”
  • Kingę Ignaciuk z kl. 1e za subtelną i wzruszającą recytację wierszy A. Asnyka i ks. J. Twardowskiego.
  • wyróżnieni zostali: Milena Ancuta z kl. 1tl, Monika Charczuk z kl. 1tl, Aleksandra Wiercińska z kl. 1tl, Łukasz Ostapiuk z kl. 2i2 i Jakub Pawluk z kl. 2i2

                                                                                                                                              Gratulujemy!!!

Tenis stołowy

Finał rejonu w drużynowym tenisie stołowym odbył się 25.01.2018r w Parczewie. Naszą szkołę reprezentowali Sebastian Sawczuk kl.IIIi2 oraz Paweł Pietruk kl IItl. Uczniowie wywalczyli V miejsce w rejonie.
Opiekunem była pani Izabela Ziomek. Gratulujemy!!:)

Piłka ręczna

Finał powiatu w piłce ręcznej chłopców odbył się 17.01.2018r w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu Podlaskim.
Drużyna naszej szkoły grała w składzie:
Trojanowski Maciej – kl. I tl
Wardziak Tomasz – kl. IIIi2
Sokołów Sebastian – kl. IIItl
Góralski Paweł IIItl
Matejek Marcin – kl.IIIi1
Boguta Filip – kl.Ii1
Chwesiuk Daniel – kl. IIIe
Korolczuk Karol – kl. Itl
Oksiejuk Maksymilian – kl. IIIi1
Szabaciuk Maciej – kl. Ii2
Szupiluk Dawid – kl. Ii1
Szymoniuk Jan – kl. IItl
Tchórzewski Michał – kl. IIIi1
Opiekun pani Izabela Ziomek
Nasza drużyna zajęła V miejsce.

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego

Zwycięzcy szkolnego konkursu matematycznego „Myślenie nie jest wstydem”:

  1. Sebastian Malinowski z kl. 3i1
  2. Malwina Lewandowska z kl. 3tl
  3. Marcin Bełkot z kl. 3i1                          Gratulujemy zwycięzcom!!! Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki: p. Joanna Szymańska, p. Renata Stachnio i p. Monika Rosińska.

Zimowe zajęcia z wychowania fizycznego

Zimowe szaleństwa – klasa 3i1 i klasa 3i2 na lodowisku miejskim.

 

Spektakl „Upiór w kuchni”

         Dnia 26.01.2018 roku w sali kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury odbędzie  się premiera spektaklu „Upiór w kuchni“ – komedii kryminalnej autorstwa Patricka Clarka. Spektakl przygotowało Szkolne Koło Teatralne  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim

Starsza pani Laura Collins i jej córka Cynthia prowadzą cichy pensjonat „Lotus”. Pewnego wieczoru odwiedza je mężczyzna podający się za komiwojażera. Mile ugoszczony przez Cynthię nie przypuszcza, że za chwilę stanie się świadkiem i uczestnikiem zainscenizowanych przez obie panie przerażających wydarzeń, które doprowadzą go do ataku serca. Przybyłych na miejsce policjantów zastanawia fakt, że nie jest to pierwsza taka śmierć w pensjonacie i że w ostatnim czasie kilku jego gości zaginęło. Na zwiady udaje się sam komisarz Fuddler, który podaje się za gościa. Zamierza on sprawdzić, w jaki sposób panie Collins pozbywają się gości.

Państwowy egzamin na Operatora wózków widłowych

Dzień 19 stycznia 2018 roku należał do jednych z ważniejszych dni w życiu logistyka naszego ekonomika. W ramach projektu unijnego „Aktywne szkoły zawodowe w powiecie bialskim” 20 uczniów bezpłatnie odbyło kurs oraz zdało egzamin państwowy na operatora wózków jezdniowych z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymianą butli gazowej.  Każdy z uczestników otrzymał: zaświadczenie o ukończeniu kursu, certyfikat uczestnictwa w kursie oraz uprawnienia do kierowania wózkiem wystawione przez Urząd Dozoru Technicznego z Warszawy. Gratulujemy!!!

Dzień Bez Pytania – Styczeń 2018

Wprowadzamy innowacyjność – super udogodnienie dla naszych uczniów – dzień bez pytania. W każdym miesiącu nauki szkolnej Samorząd Uczniowski wylosuje na dany miesiąc jeden dzień, w którym nauczyciele „zgubią dziennik” tzn. wstrzymują się od wzywania do odpowiedzi ustnych. Oczekujcie informacji, który to będzie dzień. Ten dzień to niespodzianka dla uczniów, informacja o nim będzie dostępna na facebooku  i stronie internetowej szkoły.

W styczniu ten dzień to 22 (poniedziałek).

Plakat: Daniluk Adrian kl.3e

Szkolny konkurs matematyczny „Myślenie nie jest wstydem”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie matematycznym „Myślenie nie jest wstydem”, który zostanie przeprowadzony 22 stycznia 2018r (poniedziałek) w świetlicy szkolnej na 5 godz. lekcyjnej. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli matematyki.

Plakat: Daniluk Adrian kl.3e